Warning: strpos(): Empty needle in /home/ebm/www/tipcars6/moduly/interlink/interlink.php on line 78
Diskuze - Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
akjos
počet príspevkov5
dátum registrácie16.08.2019
Piatok 16.08.2019 11:03, Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
Zdravím Vás. Zkusím to tady :)
Potřeboval bych poradit…
Prý teda dělám všechno nakonec, tak jak chci já. Což vlastně i udělám, ale prostě...

Chceme auto pro rodinu. Nic na chlubení. Jelikož se prostě v autě neumíme chovat, tak počítáme s tím, že vnitřek zničíme. Pokud se ovšem prodává něco, co se dá jednou za měsíc vystříkat komplet wapkou, tak o tom chci aspoň vědět. Garáž nemáme, stojíme venku. V horku i v mrazech. Nekupujeme auto s vědomím, že za něho pak dostaneme ještě pěkné prachy při prodeji. Chceme ho využít a vycucat. Až ho budou odvážet, tak budeme mávat a fotit si to. Pak si koupíme auta dvě, protože naše děti budou filmové hvězdy nebo něco takového.

Nejsme automobiloví nadšenci. Nemilujeme ani nenávidíme žádnou značku. Nejezdíme na srazy, netuníme auta. Na klíčenku si nedáváme symbol, ale korkový štupl. Každý druhý mechanik nás bez problémů napálí, takže servis auta je vždy událost. Někdy brečíme. Někdy ani nebrečíme, jen prostě dva dny nemluvíme.

Nejezdíme rychle. Ani si neužíváme rozkoš z pohonu 4 x 4, ani neposloucháme motor, jak nádherně zní. Posloucháme rádio, abysme nemuseli poslouchat děti. Je to pro nás jen prostředek pro přesun lidí a nákladu. Když výjimečně předjedu nějaké auto, tak moja prohodí něco ve smyslu: táto ty seš ale frajer. Víte co tím myslím. Diesel nechci. Za to čištění filtrů jsem už dneska mohl mít potetované celé záda.

Moja to má do práce 9 km. Já to mám do práce 7 km. Do vinohradu necelé 3 km.
Do města na nákup, na úřady, k doktorovi a pro gyros, když se nám nechce vařit - 6 km.
Návštěva k rodině několikrát za rok 50 km. A nějaká dovolená.

Jsme zvyklí na naši fordovou dodávkovou “ledničku”, do které se vleze nesložený kočárek, synove kolo, dvě bedny meruněk, 20 litrů vína + věci pro všechny na tři dny a nemusí se nic sklápět. S tímto luxusem ale nepočítáme. I tak ale nechceme nic malého. Kočár se naučíme skládat - to jo, ale jinak na velikost kufru hledíme. Nejezdíme sice nikam daleko, ale pořád vozíme “něco” někam.

Zaplatíme si za dobré auto, které nám vydrží třeba 5 let. Nebo 10. Já nevím. Nechci připlácet za pohodlné a vyhřívané sedačky. Šoupací dveře jsou s ohledem na děti skvělý vynález, ale když nebudou, tak nebudou. Moja by chtěla auto, do kterého se “nepadá”, ale pohodlně leze. Říká tomu, že je jako víc nahoře. Jak kdyby ženská mohla být “víc” nahoře...No nic. Dál. Prostě je to důležité.

Po vycucání účtů, pokladniček a tajných fondů na milenky a pařby s kamarádama vysolíme do 200 000 Kč. Mně se to zdá moc, ale podle všeho je auto alfou a omegou dnešní doby, takže se s tím smířím. Ale kdyby mi zbylo 10 papírů na babetu a mojí pár papírů na něco, co by ji uklidnilo, že mám tu babetu, zlobit se nebudu.

Já zatím podle uvedených keců vybral:
VW TOURAN
VW CADDY
DACIA LOGAN
Léto 2019 pomalu končí. Slíbil jsem nové auto v září. Takže tak v listopadu abych to měl za sebou. Chápete mě, že jo?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 16.08.2019 12:41, RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 11:03 (Zdravím Vás. Zkusím to tady :) ...)

Ahoj, za mě bez diskuzí VW Caddy 1.4MPI nebo 1.6MPI, diesel se neoplatí na popojíždění a trpěl by s celou rodinou a TSI motory krátké trasy nesnesou už vůbec, navíc by šlo o problémovou řadu E111.

Dacia Logan MCV(kombík) - ber tak 2016 s motorem 1.2i, arcticu, ať to má klimatizaci, u vás na jihu je dost teplo v létě Jinak má ji synovec a je naprosto spokojený, jen počítej, že dozadu dáš dvě dětské sedačky a jeden podsedák maximálně. Vše funguje, vyšší podvozek, v zimě startuje napoprvé, klima také ok. Doporučil bych hledat verze s metalízou, ten lak se mi zdá vydrží více.

VW Touran - ber staršího s jediným dobrým motorem na kratší trasy 1.6 MPI 75kw, neber 1.6 FSI ani diesly, budou trpět na krátkých trasách. Rovněž neber TSI Často se odporoučí mechanika automatické klimatizace, lepší je brát mechanickou klimu - to platí i pro VW Caddy.

Ford Grand C-MAX 1.6 Ti-VCT 92kW cca 2011+, skvělý, odolný vůz i motor. Bude ho škoda ničit na polích, ale on to vydrží. Výbavu si můžeš vybrat dle libosti, tady funguje vše dobře. Velký bonus jsou posuvné dveře.

Opel Zafira II - opět skvělé auto na všechno, ale ber jedině s motorem 1.8i, žádné turbo, žádný diesel. Nemá posuvné dveře, ale jinak odolné poctivé auto.

Kdyby nešlo nic sehnat v dobrém stavu, zkus kombíky:
VW Golf VI 1.4 MPI/1.6MPI (nebrat TSI ani diesel) - nerezne, snese toho hodně.
Ford Focus III 1.6 Ti-VCT - opět velmi odolný kombík, dobrý motor.

Držím palec rodině i vinici!!
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 16.08.2019 12:53, RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 11:03 (Zdravím Vás. Zkusím to tady :) ...)


Doporučil bych Dacii Lodgy. Je větší než logan, ale ani tak to není žádný obr. Z motorizací vyber pouze atmosférickou benzínovou 1,6. Lodgy je trochu vyšší, mívá i třetí řadu sedaček - měla by jít ale snadno vyjmout.
1,2tCe sice jede mnohem líp, ale svým provozem ji velmi rychle pošleš do nebe.

Z těch levnějších (a starších) bych doporučil Fiat Croma s benzínovou 1,8, případně Opel Vectra s tím samým motorem.
Koncern si u nás obecně drží vyšší cenu, aniž by přidával něco navíc
reagovať
akjos
počet príspevkov5
dátum registrácie16.08.2019
Piatok 16.08.2019 13:32, RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: BobanHTP, 16.08.2019 12:41 (Ahoj, za mě bez diskuzí VW Cad ...)


Díky moc za odpověď.
Nedá mi to a ještě se zeptám...
Některým lidem se obecně nelíbí můj výběr DACIE. Já autům nerozumím, takže se ptám. Je v tom něco, co bych měl vědět? Protože srozumitelně mi nikdo nesdělil žádné argumenty
Kromě: Cože??? Dááááčku????
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 16.08.2019 13:53, RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 13:32 (Díky moc za odpověď.Nedá mi to ...)

Ahoj,
Staré Dácie rezly, ty novější(ber co nejnovější) jsou dobře ošetřené proti korozi a mají mít už pozink. karosérii. Obecně si je nekoupí ten komu vadí:
1. Na dálnici je hlučná. Ten Logan MCV 1.2i je v pohodně tak do 105km/h, pak už hučí..
2. Pasivní bezpečnost karosérie zaostává za konkurencí. Když to přeženu, pokud si místo nové Dacie koupíš ojetý koncern, ford atd, dostáváš jako bonus bezpečnost. Bohužel Dacie rovněž nemají okenní airbagy v druhé řadě, zronva tak jako R. Clio a Captur. Dacie ale jinak má airbagy, abs, esp atd, takže nejde o tragédii, jen nedrží krok např. Fábii kombi.
3. Prestiž před sousedem

Co ale nevím a snad tu někdo napíše - Takový Lodgy a sympatický Dokker seženeš s pěknou atmoférou 1.6 Sce a tam hlučnost nemusí být tak hrozná ani na dálnici. Bohužel neřídil jsem. Pak jsou tu zcela nové motory 1.3 Tce, které jsou jen chváleny, jenže jde o přímý vstřik, což je velký nepřítel krátkých tras. Dá se to trochu ošetřit, že budeš jezdit na benzín bez Babišovy řepky(v EU už dávno zrušili příkaz na příměs, jen Agrofert si chce nahrabat) s českých aditivem do paliva VIF Super.
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Piatok 16.08.2019 13:58, RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 13:32 (Díky moc za odpověď.Nedá mi to ...)


Je to tak trochu symbol lowcostu, a lidi se tomu posmivaji. Nizkou cenu dosahli recyklaci stare techniky a par usporama. Nicmene za ty prachy to jde a celkem i funguje. Pokud si nijak rizeni neuzivas, tak klidne Daaaaacku
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 16.08.2019 14:00, RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
Lodgy nebo Dokker (pokud chceš šoupačky) s 1.6 benzínem ideální auto podle tvých požadavků. V rodině jedna Dacia je, majitelé mají nulový vztah k autům jako takovým a jejich požadavky se smrskly do přepravu z bodu A do bodu B a jsou s autem zatím maximálně spokojeni. Pokud se nevykašleš na základní údržbu, tak bych řekl, že budeš spokojený taky. Sice nebudeš mít za tyhle prachy ojetou Octávku, ale "jen" Dacii, ale z tvého dotazu bych řekl, že ti tohle může být jedno ;)

https://autobible.euro.cz/srovnavaci-test-dacia-dokker-vs-dacia-lodgy/
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Piatok 16.08.2019 14:01, RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: sheogorath, 16.08.2019 13:58 (Je to tak trochu symbol lowcos ...)

Ahoj, mám doma Rapid a Megane III, asi mi neuvěříš, ale jet ostřeji zatáčky na okresce zvládá i Dacia Logan MCV s přehledem. Ona totiž není moc měkká, to si jen lidé myslí, velké nerovnosti jde dost cítit, ale moc pomůžou měkčí sedadla, takže za dané peníze velké překvapení i v podvozku
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Piatok 16.08.2019 14:12, RE: RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: BobanHTP, 16.08.2019 14:01 (Ahoj, mám doma Rapid a Megane ...)


Ja zrovna Logan MCV (ale teda tu prvni generaci) dostal jako nahradni auto ze servisu na cca 10 dni, a teda moc presny to rizeni nebylo a melo trochu vule. Najeto to melo neco kolem 30kkm, ale kdovi, kdo to jak huntoval. Ale u te druhe netusim, to jsem neridil, jen parkrat jako spolujezdec.
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Piatok 16.08.2019 14:22, RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
Dacia je úplně v pohodě. Selským rozumem to asi nebude mít úplně špicový crashtesty a airbagy všude. Kdybych nebyl alfista, volil bych Dacia Lodgy 1.6 . Ta 1.2 mi přijde slabá. Má ji tchán v Clio kombi a pro něj s tchýní do Lídlu to stačí.
Podíval bych se taky na FIAT Doblo 1.4 16v. Tam by se podařilo splnit i ten požadavek na tu wapku. Do podobné dodávky od Peugeotu/Citroenu mne nenapadá slušný benzín a navíc musíš vozit vzadu pytel cementu jak v žigulu v zimě, aby se to dalo udržet na silnici při více jak 70 km/h.
Volkswagen a jeho deriváty považuji za vyhozené peníze, pokud nejde o to deklarovat sociální status. Na vlastní kůži musím ale potvrdit, že jezdit otlučenou Alfou body u ostatních 95% nenahoníš a dají Ti to sežrat.
Radovan

citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 13:32 (Díky moc za odpověď.Nedá mi to ...)[/quote
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1016
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 16.08.2019 14:49, RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: rbiciste, 16.08.2019 14:22 (Dacia je úplně v pohodě. Selsk ...)


Body se sbíraj jenom v otlučenej chipovanejch octávkách.

Jinak k tématu. Na firmě máme Dokkera 1,6 SCe. Je to motor původem od nissanu. Vzhledem k vyšší stavbě karoserie má auto kratší převodovku - delší kvalt chybí na dálnici. Přiznám se, že si ani nevzpomenu, jestli je to pěti, nebo šestikvalt, ale to je víceméně jedno.
Jídní vlastnosti budou ovlivněny jak vyšší kastlí (dokker i lodgy), tak tím, že třeba lodgy vyjíždí na pneumatikách šíře 185 - byť podobně velká konkurence má obvykle 205mm.
Dacia recykluje starou techniku Renaultu - to ale není na škodu, Renault byl od přelomu tisíciletí inovátor jak na poli techniky, tak bezpečnosti. Co byl krok vedle už je dávno odstraněno, zbylo jenom to osvědčené. Jasně, dnes jsou auta dál, ale obvykle nejsou tak robustní jako dacie.
Pro někoho, kdo bere auto jako kus plechu na přepravu z A do B je to ideál. Jsem autíčkář, ale jako pragmatik musím uznat, že Dacia má své místo na trhu...
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 16.08.2019 15:13, RE: RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
Tak nějak, s tou výše uvedenou Dacií jsem se ze zvědavosti projel a auto ve mně nechalo pozitivní dojem jako jednoduché a robustní auto. Osobně bych si ji nekoupil, protože to mám nastavené krapet jinak, ale bylo mi sympatické tím, jak to auto dělá co má, prostě osobní automobilová přeprava ve své podstatě. Sousedi asi nebudou omdlévat závistí a v hospodě si vyslechneš, za kolik jezdí jejich TDi, člověk by časem asi našel nějaké nedokonalosti, ale předpokládám, že nic závažného, nebo na co by se nedalo zvyknout. Pokud člověk má požadavky jako tazatel, vůbec bych se Dacie nebál, naopak.
reagovať
akjos
počet príspevkov5
dátum registrácie16.08.2019
Piatok 16.08.2019 21:59, RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: rbiciste, 16.08.2019 14:22 (Dacia je úplně v pohodě. Selsk ...)


Díky za odpověď
Tak jako...sice otlučená Alfa, ale tvoje Alfa Přeju, ať ti jezdí!
Takže jsem zase chytřejší.
Co se týká těch VW derivátů - chápu to tak, že kvalita cajk, ale platíš za značku a pak si frajer co má VW? Nebo tak nějak?
reagovať
akjos
počet príspevkov5
dátum registrácie16.08.2019
Piatok 16.08.2019 22:06, RE: RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: KoobaS, 16.08.2019 14:49 (Body se sbíraj jenom v otlučen ...)


Díky za info.
Musím uznat, že se všichni vyznáte. Teda pokud nekecáte
Tak přínosnou diskuzi moc oceňuji. Trochu mě to vymezí hranice a upraví předsudky.
Nechtěl jsem prostě jen " jít a něco koupit".

Každý má u mě sedmičku vína
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Sobota 17.08.2019 22:55, RE: RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
Z mého pohledu kvalita není vůbec cajk. Jejich motorová paleta je minové pole. Mám pocit, že pokud se jim konečně podaří odstranit konstrukční vady, tak přijdou s něčím novým. Stačí hodit do vyhledávače problémy TSI, HTP apod. Najdou se spolehlivé varianty, ale je třeba přesně vědět typové označení motoru atd.
Radovan
citácia:
reakce na: akjos, 16.08.2019 21:59 (Díky za odpověď Tak jako.. ...)
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Pondelok 19.08.2019 20:37, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Auto pro rodinu. Pokus o zázrak...
citácia:
reakce na: rbiciste, 17.08.2019 22:55 (Z mého pohledu kvalita není vů ...)

Ještě jsem si vzpomněl na následující video o FIATu Doblo

https://www.auto.cz/video-nejlepsi-auto-za-rozumne-penize-podle-martina-vaculika-128769
reagovať
akjos
počet príspevkov5
dátum registrácie16.08.2019
Utorok 20.08.2019 09:07, HONDA CRV
Ještě bych se chtěl zeptat, co čekat od tohoto auta. Trochu nám taky spadá do hledáčku. Mně teda spíš designově. Ale nevím...
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 20.08.2019 09:54, RE: HONDA CRV
citácia:
reakce na: akjos, 20.08.2019 09:07 (Ještě bych se chtěl zeptat, co ...)

Ahoj cca 2009 rok má moje kamarádka, motor 2.0iVTEC - no nekazí se to, dobrá volba Ber zásadně benzín, stačí bohatě 2.0 iVTEC, ten 2.4 občas trochu papá olej(kamarádovi v Accordu).
Originál díly stojí mailant, ale druhovýroba je dobře zastoupená, takže dá se rozumně vůz udržovat.
Varuj se dieslu a i tak bych zvážil hav. pojistku
reagovať
Kminek
počet príspevkov2
dátum registrácie08.09.2019
Nedela 08.09.2019 08:13, Doblo
Dacie bych se nebal ale pokud mohu poradit
Vyber Fiat doblo maxi 1.4 t jet
Neprimovstrikovy tirbomotor je asi ten nejlepsi benzin s turbem malejo objemu..pri zakladni udrzbe te prezije,bonus,posuvne dvere,a poerne obsajla vybava s obrovskym kufre
Ve verzi maxi
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.