0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
PavlaB
počet príspevkov2
dátum registrácie03.01.2023
Streda 04.01.2023 01:30, Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem
Dobry den, rada bych se poradila o vhodnem aute pro sesti clennou rodinu. Radi bychom, aby deti sedeli po dvou ve dvou radach, idealne alespon dve sedacky vedle sebe aby mely isofix a vesly se dve vajicka.
Zaroven potrebujeme dost velky kufr, aby se vesel kocarek pro dvojcata, podvozek a dve korby. VW Sharan atp je male, premyslime nad VW Caddy Maxi, tam ale v druhe rade podle vseho neni isofix uprostred.
Predem moc dekuji za doporuceni!
reagovať
Petr Blažek
počet príspevkov54
dátum registrácie28.11.2020
Streda 04.01.2023 14:02, RE: Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem
citácia:
reakce na: PavlaB, 04.01.2023 01:30 (Dobry den, rada bych se poradi ...)


Nepíšete, jestli nové, nebo ojeté.
Pokud ojeté, tak zvažte Renault Espace - samozřejmě ten prodloužený.
reagovať
PavlaB
počet príspevkov2
dátum registrácie03.01.2023
Streda 04.01.2023 15:10, RE: RE: Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem
citácia:
reakce na: Petr Blažek, 04.01.2023 14:02 (Nepíšete, jestli nové, nebo oj ...)


Dekuji za tip! Shanime ojete.
reagovať
Petr Blažek
počet príspevkov54
dátum registrácie28.11.2020
Streda 04.01.2023 16:32, RE: RE: RE: Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem
citácia:
reakce na: PavlaB, 04.01.2023 15:10 (Dekuji za tip! Shanime ojete. ...)

OK. Tak bavíme se ale o čtvrté nebo třetí generaci, kdy ještě byly i prodloužené verze. Ta třetí generace už jsou stará auta (do 2002), ale kdybyste našli zachovalý kousek, tak může jezdit ještě hoodně dlouho. Měl jsem ho s benzínovým dvoulitrem na LPG a bylo to vynikající auto.
Ve čtvrté generaci nevím, jaké jsou benzíny, ale obecně se doporučují diesely.
Ty dlouhé verze jsou fakt pecka, oproti třeba Sharanu nesrovnatelně větší - za třetí řadu sedaček se kočárek vejde určitě.
Pokud by vám to nestačilo, tak potom až regulérní dodávky jako Vito, Transporter apod...
reagovať
mufik.martin
počet príspevkov248
dátum registrácie09.05.2007
Štvrtok 05.01.2023 08:13, RE: Auto pro 6ti clennou rodinu s velkym kufrem
citácia:
reakce na: PavlaB, 04.01.2023 01:30 (Dobry den, rada bych se poradi ...)


Chtělo by to napsat orientacni cenu za jakou auto shanite. Jinak pokud je vam Sharan malý tak nevím, zdali doporučený Espace bude velky rozdil, protoze jakmile i v Espace date treti radu sedadel tak tam tezko strcite kocarek pro Dvojčata, tedy pokud ho nechcete pokaždé skládat a rozkládat, proto bych se přikláněl k nějaké osobní dodávce. Já osobně mám dvě děti a měl jsem tedy též dvoukočárek a psa a z důvodu toho, že pořád jako typický Češi vozíme pořád něco sem a tam, tak jsem zvolil Ford Tourneo Custom rok 2013. Stojí okolo 400 tis a je tam místa na rozdávání. Mám krátkou verzi (dělá se i prodloužená). Je pravda, že děti jsem měl pouze 2, takže jsem měl pouze první a druhou řadu sedadel. Třetí řadu sedaček mám schovanou ve sklepě. Ale v této konfiguraci jsem do kufru dal dvoukočárek aniž bych ho skládal (ten dlouhý, jak sedí děti v řadě za sebou) a vedle kočárku byla klec na psa (vetší pes, 35kg) a ještě se tam vešla hromada tašek. Žádné osobné MPV vám při obsazení všech 3 řad neposkytne rozumně využitelný kufr pokud tam potřebujete dát kočárek nebo dvoukočár. Takže moje doporučení by bylo na pár let, než se zbavíte kočárku tak zvolit nějakou pěknou osobní dodávku, Ford Tourneo Custom, Renault Traffic, Opel Vivaro, VW transporter/caravelle, multivan - ale obecne je VW velmi predrazeny. Pripadne pokud mate rozpocet kolem 600 tis tak klidne auta jako Citroen SpaceTourer, Toyota Proace vse jsou to 6 - 9 mistne dodavky, kde mate dostatek prostoru jak pro cestujici tak zavazadla. A az deti povyrostou tak muzete uvazovat treba o nejakem MPV, ale verim, ze kdo si zvykl na osobni dodavku tak uz se mu pak nechce jit do MPV. Ten prostor návykový. Žena se nejdříve bála s tím jezdit, jak je to velký, ale teď s tím klidně jede nakupovat a díky předním i zadním senzorům se nebojí. Máme doma ještě Citroen C5 kombi a ta dodávka je jen o 10cm delší, což není téměř znát. Rozdíl je spíše v šířce vozu. A navíc dodávka díky bočním posuvnám dveřím je ideální na vyndávání dětí na úzkých parkovacích místech. Celkově se i děti do dodávky díky velkým dveřím a vysokému posazu perfektně usazují.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.