0
späť
 

diskuze k tématu: Auto do 80 tis. se se spotřebou do 6 l

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
nemozneihned
počet príspevkov1
dátum registrácie10.07.2019
Streda 10.07.2019 09:25, Auto do 80 tis. se se spotřebou do 6 l
Zdravím zkušenější, už delší dobu plánuji koupi nového auta a mám na něj vyhrazeno 80 tis. s tím, že když už chci koupit auto mladší, než je to současné, tak bych rád vybral i něco, co bude mít spotřebu alespoň o litr nižší než má to současné (což je lehce nad 7 l). Jezdím především kratší trasy, takže předpokládám, že tipy půjdou hlavně k benzínovým motorům.
Dveří bych chtěl 5, s plně vytíženým autem jezdím málokdy, takže combi nepotřebuji. Často taky parkuji ve městě což je další důvod toho, proč bych se chtěl vyhnout dlouhým kombíkům vyhnout. Náročný uživatel moc nejsem, proto ani "zadání" není moc obsáhlé.

Těším se na vaše doporučení
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 10.07.2019 16:30, RE: Auto do 80 tis. se se spotřebou do 6 l
citácia:
reakce na: nemozneihned, 10.07.2019 09:25 (Zdravím zkušenější, už delší d ...)

Ahoj, v téhle cenové kateogorii musíš vybírat výhradně podle stavu vozu, i tak se zapotíš bohužel..
Za mě bych vybíral mezi etalony:
- Toyota Yaris 1.0/1.3 (strohý interiér, ale spolehlivostí válcuje ostatní)
- Renault Clio 1.2/1.4 - pohodlný, jednoduchý, nerezne
- Fiat Punto Grande 1.2/1.4 - živé motory, pořád má šmrnc, servis není drahý
- Peugeot 206+ 1.1/1.4i (vyjde ti to na poslední ročník 2010) - příjemný interiér, nenáročný servis
- Citroen C3 1.1/1.4(pořád fajn auto do města, ber co nejnovější ročníky) - bratříček 206, mě se zdá vyšší posez a měkčí odpružení - prostě do měta
- Peugeot 207 1.4 54kw(nebrat VTI motory) - dle mého asi nejmoderněji působící vůz segmentu B, dle mého pán auto.
- Ford Fiesta/Fusion 1.25/1.4 - spolehlivé, dobrý a odolný podvozek. Fusion je vyšší, což je příjemné po městě i na chalupu.

S tou spotřebou ve městě do 6l - to umí jen kolínská C1/Ayego/108 1.0, kde jde opravu o malá auta, která mají sklony rezivět v těsnění dveří. Za mě je lepší pak už Yaris.

S vozů segmentu B umí jezdit s nízkou spotřebou Honda Jazz 1.2, jen nevím, jestli by Ti stačil rozpočet ...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.