0
späť
 

diskuze k tématu: auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
lukas.lop
počet príspevkov3
dátum registrácie26.08.2019
Pondelok 26.08.2019 18:26, auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok
Zdravím,

obracím se na vás ohledně doporučení vozu... Jelikož budu odevzdávat služební vůz tak bude potřeba koupit vlastní. Jsem laik tedy budu rád za každou radu.

Teď tedy k tomu vozu. Nájezd nebude vysoký... Sem tam nějaký výlet, popojíždění po městě, čas od času nějaká cesta po ČR (roční nájezd cca 20 - 25 000). Z toho důvodu nejspíše benzín (ač bych se nebránil ani naftě, ale předpokládám, že vůči nájezdu zbytečné).

Preference úplně nemám, ale je krom motorizace apod. je pro mě důležitá i vzhledová stránka vozu, rád bych tedy něco "líbivého" - tedy nejsem moc fanoušek značek Hyundai, Fiat, Kia... Motorizací bych ocenil něco 90 - 100 kw + (ale zase, aby mě to nesežralo peněženku :))...

Budu rád za jakékoliv rady, protože co se týče spolehlivosti motorů a dalšího ústrojí aut tak tam jsem totálně mimo a můj přehled je téměř nula (jsem pouze uživatel, který se koukne na obrázek auta, kolik má KW motor a spotřebu :)).

Děkuji předem za rady.

S pozdravem
Lukáš K.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 27.08.2019 10:36, RE: auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok
Ahoj za mě VW Golf VII 1.0 TSI nebo 1.2 TSI nebo 1.4 TSI, rok cca 2017+. Ergonomie, ale i motory jsou podařené, není moc co vyčítat jako celek funguje perfektně.
Bral bych něco přímo u dealera, s plnou servisní historií a v pěkném stavu.

Klidně bych sáhnul i po novém VW Polu 1.0 TSI 70kw Highline, který skladem stojí podobně. Vůz má dostatek místa i vzadu a kufr narostl na 350l + velmi dobrá výbava i jízní vlastnosti.

Ford Focus III facelift, 1.0 Ecoboost nebo 1.5 Ecoboost. Oba ale potřebují poctivou péči, tj. olej určený výhradně pro EB a měnit co rok/15000km. Za mě bych oželel výbavu a koupil nový Focus IV 1.0 EB skladovku Trend, protože je tam posun v interiéru, kufru i místem vzadu. Navíc ve Focusu IV je EB 1.0 zcela přepracovaný motor, reflektující problémy předešlé generace.

Jestli máš rád něco sportovnějšího, zkusil bych předešlou generaci Hondy Civic 1.8VTEC 10x kw, ale tohle auto nesedne kažkému, byť je univerzální a s klidnou nohou jezdí do 6,5l + spolehlivost je příkladná

Jinak rozpočet by ti mohl vyjít na skladovku/předváděčku povedeného Peugeotu 308 1.2 Puretech 110k, kde za mě je to dospělý komfortní kompakt s motorem bez skandálů a dobrou výbavou v základu. Icocpit mí vůbec nevadí, volant si doslova užívám

Parádní je i Renault Megane IV, buď vzít nový 1.33 TCE a nebo co nejmladší ojetinu s nepřímým vstřikem 1.6 SCe, který snese dobře krátké trasy. U Francouzů se dá často vyjednat velmi dobrá sleva. Vlastně mě se povedla i u Rapidu

Teď asi překvapím, ale vzal bych klidně skladovku Rapidu 1.0 TSI 81kw ve výbavě Style, protože až na drobnosti, které můžeš vyreklamovat v rámci pětileté záruky jde o univerzální auto na všechno. Sice je to opět přímý vstřik, ale pokud se donutíš dávat aditivim do paliva jako např. VIF Super, nebál bych se tolik. (Ecoboost, Puretech, 1.33 Tce a TSI jsou také přímé vstříky )
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Utorok 27.08.2019 11:41, RE: auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok
Benzín, 100kW+ se snesitelnými provozními náklady, líbivé, ale ne z Itálie a Koreje, takže spíš konzervativní volba. Za mě mrkni na Seat Leon, vnitřnosti standard VAG, to vše ve, podle mě, slušivějším kabátku než všudypřítomné Octavie a Golfy. Dělali se jako 3/5 dvéřové hatchbacky i kombi. Motor ideálně 1.4 TSi 103/110kW, nebo nějakou verzi 2.0TDi pokud budeš chtít naftu. Můžeš volit mezi manuálem a DSG, ve verzi FR s LED světly a na pěkných kolech to auto vypadá stále k světu.


kliknutím zobrazíte originálny obrázok
reagovať
lukas.lop
počet príspevkov3
dátum registrácie26.08.2019
Utorok 27.08.2019 12:38, RE: auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok
Děkuji zatím za příspěvky. Určitě to jsou pro mě důležité informace pro výběr vozidla.

Tímto bych se ještě optal na Váš názor u aut:

Opel astra 1.4T
BMW 118i a 120i (u tohoto si nejsem jistý jak moc se vyplatí vůči servisu...)
Mazda 3 (G165) (stejné jako bmw výše... servis apod.)

Děkuji všem účastníkům diskuze za informace a pomoc.

S pozdravem
Lukáš K.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 27.08.2019 13:07, RE: RE: auto do 350 000 (cca) - nájezd 20-25 000 / rok
citácia:
reakce na: lukas.lop, 27.08.2019 12:38 (Děkuji zatím za příspěvky. Urč ...)

Ahoj Opel Astra 1.4T současné generace je přímý vstřik a motor měl problémy s regulací plynu, neuměli to opravit ani u Oplu. Současný stav neznám, takže u ojetiny dát na to pozor a pořádně otestovat maximální akceleraci, kdy by nemělo docházek ke "škubání/kolísání" výkonu.

Ostatní vozy BMW, Mazda se mi bohužel vyhýbají Ten Leon je také velmi dobrá volba!
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.