0
späť
 

diskuze k tématu: Auto do 300 000.-

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě
Bronislav
počet príspevkov2
dátum registrácie11.02.2020
Utorok 11.02.2020 12:47, Auto do 300 000.-
Ahoj,chtěl bych poradit při koupi vozidla asi do 300 000.- tisíc.Momentálně mám Doblo1.9D,ale už dosluhuje.Měřím2m a chtěl bych něco podobného ale v benzínu s nevelkou spotřebou.Uvažoval jsem o autech Ford Tourneo Courier,Peugeot Rifter,Ford Grand c-max,Dacia Dokker.Možná i Yeti.Hlavně s jakým motorem.Po dálnici moc nejezdím.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 11.02.2020 15:25, RE: Auto do 300 000.-
citácia:
reakce na: Bronislav, 11.02.2020 12:47 (Ahoj,chtěl bych poradit při ko ...)

Ahoj, vybíráš vozy, kde je dostatek místa, takže k těm motorům.
Na krátké popojíždění je lepší nepřímý vstřik, protože nemá sklony ke karbonizaci sacích ventilů a nemísí se něj olej s benzínem. Krátké může být i 2x15km do práce, kde se motor sotva zahřeje.

NV má právě Fiat Doblo 1.4i nebo i 1.4T-Jet. I pan Vaculík ze Světa motorů ten druhý chválí, přitom výkonově je pořád nad průměrem.

Mezi nepřímé vstřiky patří i motor 1.6 Ti-VCT v Grand C-Maxu před faceliftem - opět skvělý motor! C-Max má velmi kvalitní podvozek a interiér - vydrží hodně a jestli vůz kupuješ na více jak pět let, je to dobrá volba.

Mezi přímé vstřiky patří 1.0 Ecoboost of Fordu, 1.0/1.2/1.4 TSI od koncernu, ale i nový 1.3 Tce v Dacii. Rozhodně se vyhni starší 1.2 Tce v Dacii, je problémová až po uši.
Z mých zkušeností patří mezi odolné PV koncernové TSI, novější řady E211(mají rozvodový řemen). Ecoboost je dynamicky výborný, jen je třeba opravdu jezdit i něco jiného než krátké trasy, dát si ověřit opravu v rámci svolávací akce ohledně hadičky chlazení.

Za mě Golf Sportsvan 1.0/1.2/1.4 TSI je mimořádně prostorné menší MPV, kde dvoumetrový chlap si sedne pohodlně i za sebe. Koukni na 2m poláka zde:
https://www.youtube.com/watch?v=ftgc4Oez6pk (čas 3"18 a dále..)
Jenže Ford Tourne je ještě větší viz
https://www.youtube.com/watch?v=hBr4fxqdYBA

Dacie Dokker má problém s výběrem motoru. Nová je k dispozici jen s přímým vstřikem 1.3 Tce stojí tolik, co mírně ojetý Sportsvan, Tourneo nebo Grand C-Max a to jsou sakra lepší auta, nejen interiérem, ale i bezpečností a zpracováním

Za mě můžeš zkusit ještě Suzuki Vitara s nesmrtelným motorem 1.6 VVT, kde dopředu se 2m chlap vleze s přehledem, viz opět polák https://www.youtube.com/watch?v=UV85hwfiVg8

Peugeot Rifter jako nový stojí skladovka od cca 370 000kč, s motorem 1.2 Puretech, což je turbo s přímým vstřikem. Zatím pátým rokem seká dobrotu, ale konstrukčně bych volil raději 1.6 Ti-VCT, 1.6 VVT a nebo Fiatí motory

Jestli můžeš projeď si video od toho 2m poláka, např. mě překvapilo, že se pohodlně vleze do Opel Astra, který má podařený motor s nepřímým vstřikem 1.4i 74kw.

Tož držím palec!
reagovať
Bronislav
počet príspevkov2
dátum registrácie11.02.2020
Utorok 18.02.2020 14:57, RE: RE: Auto do 300 000.-
Děkuji za krásný rozbor,zkusím si nějak poradit.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.