0
späť
 

diskuze k tématu: Audi A8 s osmiválcem v testu spotřeby

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 20.09.2010 15:26, PP vs. realita
Nějak mě zaráží, jak se stále upřednostňuje udávání spotřeby podle PP, když se tento údaj zpravidla od skutečnosti odchyluje. Vzhledem k tomu, že se nakonec spotřeba dopočítává podle dotankování, uvítal bych, kdyby ve výsledné tabulce byla uvedena spotřeba podle dotankování, aby to čtenář nemusel dohledávat v dalších tabulkách. Nebo přesněji - jako první informaci o spotřebě bych uvítal skutečnost a až další informace je, jak kecá počítač.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 20.09.2010 18:11, RE: PP vs. realita
Koloss napísal:
Nějak mě zaráží, jak se stále upřednostňuje udávání spotřeby podle PP, když se tento údaj zpravidla od skutečnosti odchyluje. Vzhledem k tomu, že se nakonec spotřeba dopočítává podle dotankování, uvítal bych, kdyby ve výsledné tabulce byla uvedena spotřeba podle dotankování, aby to čtenář nemusel dohledávat v dalších tabulkách. Nebo přesněji - jako první informaci o spotřebě bych uvítal skutečnost a až další informace je, jak kecá počítač.
Podle dotankování se dopočítává jen spotřeba na 48 km dlouhém okruhu odrážející kombinovaný provoz. Ostatní udávané hodnoty jsou dle PP, jelikož není v našich silách (finančních) tolikrát dotankovávat do plné nádrže. U většiny testovaných aut se hodnoty udávané PP od dotankování liší 0,2-0,4 l/100 km, s rostoucími kilometry se rozdíly však smazávají většinou na odchylku 0,1-0,2 l/100 km. Dělám to od počátku (tzn. cca 180 testovaných aut), tak je blbost to měnit.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 20.09.2010 21:28, ?
FSI - nechutnal by mu spíš natural 98?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 21.09.2010 07:30, RE: PP vs. realita
Koloss napísal:
Nějak mě zaráží, jak se stále upřednostňuje udávání spotřeby podle PP, když se tento údaj zpravidla od skutečnosti odchyluje. Vzhledem k tomu, že se nakonec spotřeba dopočítává podle dotankování, uvítal bych, kdyby ve výsledné tabulce byla uvedena spotřeba podle dotankování, aby to čtenář nemusel dohledávat v dalších tabulkách. Nebo přesněji - jako první informaci o spotřebě bych uvítal skutečnost a až další informace je, jak kecá počítač.
ja bych plne souhlasil s udajem skutecnym, moje mondeo TDCI naprikald keca o 0.9 litru, coz uz je opravdu hodne. nevim cim to je, ze odchylka je tak velika, ale bezne jezdim za 5.7 dle PP takze 6.6 skutecnost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 21.09.2010 07:54, RE: ?
A4 napísal:
FSI - nechutnal by mu spíš natural 98?
určitě to můžeš zkusit a určitě by chutnal, ale není je to pro tento motor už životně nutný.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 21.09.2010 21:05, RE: PP vs. realita
Petr - TipCars.com napísal:
Podle dotankování se dopočítává jen spotřeba na 48 km dlouhém okruhu odrážející kombinovaný provoz. Ostatní udávané hodnoty jsou dle PP, jelikož není v našich silách (finančních) tolikrát dotankovávat do plné nádrže. U většiny testovaných aut se hodnoty udávané PP od dotankování liší 0,2-0,4 l/100 km, s rostoucími kilometry se rozdíly však smazávají většinou na odchylku 0,1-0,2 l/100 km. Dělám to od počátku (tzn. cca 180 testovaných aut), tak je blbost to měnit.
Já chápu že ostatní údaje udáváte podle PP, ale přece jen ta nejdůležitější čísla jsou spotřeba na okruhu I a II a tam to podle dotankování měříte, tak když už ty prostředky investujete, tak ty údaje uveďte na prvním místě. Nechci změnu metodiky celého testu, jen bych rád, kdyby se těm nejdůležitějším údajům, které z testu získáte, dostalo patřičně významného umístění.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.