0
späť
 

diskuze k tématu: svítící kontrolka v Audi A6

kategórie zaradenia témy: poradna, technické dotazy, automobilky, německá vozidla, typ vozidla, osobní
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 26.11.2014 02:17, svítící kontrolka v Audi A6

vozidlo: Audi A6
rok výroby: 1999
palivo: nafta
výkon v kW: 110
kód motoru: afb

popis závady: dobry den mam audi a6 2,5 tdi 110 kw.automat.jsem sni spokojenej.ale menil jsem alternator a od te doby se mi na pristrojovce ukase zluty trojuhelnik v kolecku.stava se mi to po nekolika ujetych kilometrech.jak se rosviti tak se prevodovka da do nouzoveho rezimu.takze neradi.jak zastavim vypnu klicek a znova nastartuji tak zase nejake km muzu ujet.nevite prosim nekdo co to muze byt.dekuji.

kód chyby určené na diagnostice: diagnostic ukazuje nejakou chybu co se tyka taky toho alternatoru.ale ten je uplne novy.a mechanic povidal taky neco o brzdach.dekuji za rady.

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Streda 26.11.2014 09:04, RE: svítící kontrolka v Audi A6
nepřihlášený uživatel napísal:
vozidlo: Audi A6 rok výroby: 1999 palivo: nafta výkon v kW: 110 kód motoru: afb popis závady: dobry den mam audi a6 2,5 tdi 110 kw.automat.jsem sni spokojenej.ale menil jsem alternator a od te doby se mi na pristrojovce ukase zluty trojuhelnik v kolecku.stava se mi to po nekolika ujetych kilometrech.jak se rosviti tak se prevodovka da do nouzoveho rezimu.takze neradi.jak zastavim vypnu klicek a znova nastartuji tak zase nejake km muzu ujet.nevite prosim nekdo co to muze byt.dekuji. kód chyby určené na diagnostice: diagnostic ukazuje nejakou chybu co se tyka taky toho alternatoru.ale ten je uplne novy.a mechanic povidal taky neco o brzdach.dekuji za rady. typ diagnostického přístroje: - kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


Zkontroloval bych dobíjení auta a baterku. Nový alternátor neznamená vždy dobře fungující - zvlášť u nějakých neorigo, nebo špatně repasovaných. To že se převodovka přepne do nouzového režimu, může signalizovat, že se tím chrání proti přebíjení, aby se neuvařila ŘJ. Jinak ta kontrolka signalizuje obvykle závadu na ABS, ASR, nebo ESP. Může to signalizovat i nutnost vyměnit brzdové desky, pokud to má senzory jejich opotřebení (což tohle auto mít už může), to by ale i vypsalo hlášku na displeji. Začal bych důkladnou kontrolou měření dobíjení a pojistek, nový altík může přebíjet a něco odvařil. Taky bych navštívil nějaký lepší servis, tohle není nic s čím by si ani průměrný garážista s diagnostikou neporadil.
reagovať
free78
počet príspevkov300
dátum registrácie19.09.2008
Streda 26.11.2014 12:29, RE: svítící kontrolka v Audi A6
nepřihlášený uživatel napísal:
vozidlo: Audi A6 rok výroby: 1999 palivo: nafta výkon v kW: 110 kód motoru: afb popis závady: dobry den mam audi a6 2,5 tdi 110 kw.automat.jsem sni spokojenej.ale menil jsem alternator a od te doby se mi na pristrojovce ukase zluty trojuhelnik v kolecku.stava se mi to po nekolika ujetych kilometrech.jak se rosviti tak se prevodovka da do nouzoveho rezimu.takze neradi.jak zastavim vypnu klicek a znova nastartuji tak zase nejake km muzu ujet.nevite prosim nekdo co to muze byt.dekuji. kód chyby určené na diagnostice: diagnostic ukazuje nejakou chybu co se tyka taky toho alternatoru.ale ten je uplne novy.a mechanic povidal taky neco o brzdach.dekuji za rady. typ diagnostického přístroje: - kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


Co jiného poradit, než svěřit se tentokrát do rukou odborníka. Ten asi za minutu změří napětí při dobíjení (je k tomu potřeba voltmetr za cca 120 korun), za dalších cca 8 minut si připojí diagnostiku a podívá co přesně za chybu to píše (k tomu potřebuje zařícení v ceně 350,- a více Kč, cena může být až desítky tisíc dle typu).
Píše li diagnostika nějakou ze závad, které se označují jako "specifické závady výrobce", tedy takové u kterých mi neoriginální levná diagnostika napíše jen číslo závady, tak si musím někde, třeba na internetu sehnat co přesně ta závada znamená a zařídit se podle toho.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Streda 26.11.2014 14:55, Elektrika
Mohu uživatele ujistit, že závada bude skutečně někde v elektrice. Zřejmě při výměně alternátoru něco zapomněli, nebo byly některé kabely nahnilé a oprava je tzv. dorazila. Tipoval bych to na špatné kontakty v popraskaných drátech.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.