0
späť
 

diskuze k tématu: Audi A6 Avant 2,5 TDI po 160 000 km

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 30.01.2006 17:07, hitashi?
Nejsem si uplne jisty, ale nemelo by to byt Hitachi?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 31.01.2006 06:49, RE: hitashi?
NEo napísal:
Nejsem si uplne jisty, ale nemelo by to byt Hitachi?
Jo, jo, chybička se prostě někdy vloudí...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 31.01.2006 11:54,
tohle auto jsem koupil před rokem s najetými 150 000km, líbilo se mi atd...2,5TDI 132kw quattro... byla to chyba jelikož údržba je strašně nákladná a spolehlivostí auto nijak nevyniká
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 02.02.2006 09:54, lak
K tomu oprýskanému laku, to máme na předku naší Felicie, která snad nikdy víc než 160 nejela :o). Tam ale asi bude chyba jinde :o)...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 03.02.2006 11:56, A6 2,5 TDI quattro
Od dubna mam A6 2.5 TDI quattro 132 kW, jezdim za 8 nafty coz odpovida te recenzi. Rok vyroby mam 2002 tak doufam ze uz mam tu lepsi predni napravu... Nalitano to melo 130 tis, menil jsem rozvody a kladky. Jinak svezeni paradni, treba s Passatem nesrovnatelny, motor akorat silnej, na volnobeh je to sice trochu klapak, ale pri jizde o nem nevim a na dalnici ve 180 na sestku jenom susti vzduch kolem auta. Pokud jde o jizdni vlastnosti - je znat, ze to auto neco vazi, neni to malej obratnej zavodak ale zvyknete si Tresnicka na dortu je ted v zime quattro, jezdim casto do hor a tohle jede jako kdyz zadnej snih neni, fakt neuveritelny. Pokud jde o zavady - menil jsem spojku (mam manual, byla to honicka ho sehnat s timhle motorem a quattrem, ale automat mi nesmi do baraku... teda mozna casem DSG... no nic) asi se na ni podepsal obrovskej kroutak toho motoru... no a pak zlobila klima, byla prosoupana nejaka hlinikova trubka a unikala kapalina. Celkove ale spokojenost az nadseni...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 25.02.2007 13:42, Zkušenosti uživatele - AUDI A6 - 2,5 TDi - II. part
Náhodně jsem narazil na článeček o vlastnostech výše uvedeného vozu. Ve všem s autorem souhlasím (mám to samé od srpna 2006, r.v 2002, najeto 142 000 km) až na jedno - spotřeba.
Autor uvádí průměrnou spotřebu 5l/100 km.

V TP se uvádí městský provoz 10l na 100km a já se skutečně o mnoho níž nedostanu, ať dělám co dělám. A opravdu využívám otáčky na sepnutí turba pouze na předjíždění, a to jen když je to nutně třeba. Jinak jezdím pohodově do dvou tisíc a myslím si, že s citem dobržďuji a využívám vhodně velkou hmotnost vozu na dojíždění na volnoběh (ke světlům atd.)

Je fakt, že na voze byl dělán chiptuning (navýšení na 140 kW – 191 ks) ale to by nemělo navýšit spotřebu! Proto se tuning nedělá. Alespoň u firmy ABCtuning nic takového není uváděno.


Kde dělám chybu?

S pozdravem Josef Plzák, Plzeň – sever.

j.plzak@seznam.cz
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.