0
späť
 

diskuze k tématu: Nejlepší Audi s dieslovým motorem

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, život za volantem, tuning, ostatní, typ vozidla, osobní, volná diskuze, diskuze o tipcars
Audiforever
počet príspevkov2
dátum registrácie15.11.2022
Utorok 15.11.2022 15:34, Nejlepší Audi s dieslovým motorem
Dobrý den ,
Chci si pořídit Audi model A4 nebo A6 s dieslovým motorem , nejlíp 2.5TDI nebo 3.0TDI sedan/limuzína (poslouchám pořád že 1.9TDI je jeden z nejlepších což opravdu je , jak s údržbou a náhradními díly tak se spotřebou ale moc velký rozdíl si myslím v tom není , navíc jsou většinou už stará a bez dobré výbavy , když tak pište názory a jestli nejít radši do té 1.9) samozřejmě nechci automatickou převodovku i když je super Tiptronic, chtěl bych pro vlastní potřebu manuál. Pokud ale máte nějaké zkušenosti s tím že manuál je blbej , klidně to napište. Cenový rozdíl kolem 150k - 200k (levnější uvítám). Určitě čip a úpravy a vylepšení všech částí a specifikacích auta.
Auto chci jak pro denní potřebu tak pro dlouhé cesty a pro případný ,,tuning" pro lepší otáčky , výkon, zvuk , vzhled apod. (Dont dispraise me).
A benzín nechci

Budu rád za každou radu a diskuzi , jaký dieslový motor je z toho co jsem v krátkosti napsal for me nejlepší +i- nebo celkově co je Top z nich a jaké máte zkušenosti. Popřípadě pokud vám chybí na odpověď nějaký větší info taky napište.

Děkuji.
reagovať
Jozka N.
počet príspevkov2
dátum registrácie25.10.2020
Piatok 18.11.2022 15:35, RE: Nejlepší Audi s dieslovým motorem
Není ten 2,5 TDI půlkou nejporuchovějšího motoru V10 TDI? No a V6 TDI je sázka do loterie s velkou výhrou a v případě smůly i velkou prohrou. Některé díly jsou výrazně dražší než u čtyřválců a když k tomu připočítám úchylku na tuning, tak jako fakt ne. Bohužel zbývá zmíněný generátor briket aka nýtovačka aka 1,9 TDI, jenže i ty začíná dohánět čas a/nebo předchozí majitelé tuneři , takže jen fakt dobře prověřené kusy nebo prostě benzín.
reagovať
Audiforever
počet príspevkov2
dátum registrácie15.11.2022
Sobota 19.11.2022 12:51, RE: RE: Nejlepší Audi s dieslovým motorem
citácia:
reakce na: Jozka N., 18.11.2022 15:35 (Není ten 2,5 TDI půlkou nejpor ...)


To nevím ale spíš u 2.0 TDI , ty jsou strašně poruchové, a právě že 1.9TDI jsou zlatý ale už jsou 20 let starý většinou, s hroznou výbavou a ještě když se k tomu ten majitel nestaral tak to je do šrotu. V6 my přišla jako dobrá volba v tomhle směru když pominu drahé díly atd. , když se o to předchozí majitel staral tak jak měl, nemyslím si že by to mělo být na škodu , člověk si musí dobře vybrat. Taky mi jde o to jestli se ten šestiválec dá dobře modifikovat jako u těch čtyřválců, což by podle mě mělo jít i za to že to je určitě dražší jak u čtyřválců. O benzínu jsem také přemýšlel ale líbí se mi jak jsou dieslový motory složitější a šlape to líp jak benzín + spotřeba je kvalitní oproti benzínu a opotřebení je také zlaté, dieslove motory b, drží dlouho když se o to člověk dobře stará.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.