0
späť
 

diskuze k tématu: Audi A4 B5 2.6 Quattro - zkušenosti?

kategórie zaradenia témy: automobilky, německá vozidla
honza535
počet príspevkov6
dátum registrácie14.06.2015
Štvrtok 16.06.2016 21:16, Audi A4 B5 2.6 Quattro - zkušenosti?
Zdravím zde všechny,
rád bych si koupil tuto audi a chtěl bych se zde znalých zeptat ohledně této techniky. Zaujal mne motor 2.6 V6 a rád bych se dozvěděl o technických neduzích tohoto motoru a přednostech, jeho poruchovosti, o jeho kombinaci se systémem quattro a i o samotném quattru, případně na co si dát při koupi vozidla pozor a o jeho rizicích.
Též by mně zajímalo jak je to ještě dnes s cenovou náročností některých oprav. Vím o problému s přední nápravou a na její opravu bych si snad troufl i sám, ale zajímalo by mne, jak je to třeba s cenou výměny rozvodů (pouze práce), či dalších známých problémech.

Předem moc děkuji za odpověď :)
Honza
reagovať
finding
počet príspevkov114
dátum registrácie09.12.2012
Nedela 19.06.2016 18:53, postřehy
zdarec s tímhle autem jsem kdysi strávil 2 měsíce na cestách tak alespoň moje postřehy. motor neoslní výkonem ale jede slušně, 230 udělá, spotřeba je ale 9 v klidu, 11 normálně, ale při extrému tak max 15, což je výhoda proti všem turbům co dnes berou 20+, auto je to udělané ještě opravdu poctivě, takže držák na motoru není nic co by se kazilo nějak zásadně, vzhledem k pevnýmu torsenu není ani kromě běžných výměn náplní potřeba řešit nic, u převodovek odcházela akorát kulisa resp silonová pouzdra, je potřeba kouknout spíš na všechna uložení a povozek obecně (přední náprava docela držela ale když šla k šípku tak celá...už je to holt stařec co bude mít na hrbu 200-400tkm běžně.motory logicky časem berou olej ale ne nějak hrozně, ten co jsem s ním jezdil já bral při 370ti tkm nájezdu cca 0,5l/1000km (5w40)
reagovať
Paul
počet príspevkov773
dátum registrácie07.11.2008
Streda 22.06.2016 19:54, A4 B5
Osobně bych se spíš podíval po 1,8 turbo. Při správné údržbě výborný motor a jízdně taky. Zachovalý kus v dobrém originálním stavu už bude dobrým aspirantem na pěkného youngtimera. Doporučuji kusy po faceliftu (čirá světla) a používat zásadně originální litá kola (jsou lehká, nek**ví nápravy a i na 16" má pak auto agilní jízdní vlastnosti)
reagovať
honza535
počet príspevkov6
dátum registrácie14.06.2015
Streda 22.06.2016 20:27, výběr
jojo, 1.8Tčko mě taky zaujalo, ale o tom se dá všelicos dočíst. Každopádně si budu vybírat mezi těmito dvěma motory, přičemž asi vezmu první který se najde za dobrou cenu a v přijatelném stavu :)
ale popravdě mě celkem láká ta V6ka už jen z toho důvodu že je to prostě míň rozšířený, kvůli tomu, že to nemá turbo (nemá se jak zničit) a že to má na svůj objem nižší výkon (součásti jsou méně namáhané a mohly by vydržet déle )
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.