0
späť
 

diskuze k tématu: Proč koupit ojeté Audi A2?

kategórie zaradenia témy: německá vozidla
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 12.02.2016 16:59, Já bych si to dobře promyslel
Osobně bych si koupi tohoto vozu dvakrát rozmyslel. Problém tohoto vozu není kvalita, je ještě z "poctivějších" časů, problémem je použitá technologie a materiál karoserie. Auto je z velké části z hliníku spojeného ne úplně běžnou technologií (kombinace lepení a svařování nosného skeletu) a z tohoto důvodu je velmi obtížně a hlavně velmi draze opravitelné po nehodě. Pojišťovny toto vědí, proto se vám z ceny havarijní pojistky téměř jistě "protočí panenky". Také proto je silně nadprůměrné procento A2 neodborně opravených (spíše slátaných) po nehodách.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 12.02.2016 21:53, Audi A2
A2 mám, je to skvělé auto s vyšším posezem, super pro důchodce. Co se týče motoru, doporučil bych benzínovou 1,4. Může se zdát zastaralá, ale je velmi spolehlivá, má rozumnou spotřebu (díky nízké hmotnosti a dobré aerodynamice) a dá se snadno opravit. Většina spotřebních dílů u A2 je stejná jako u Fábie, jedině snad pozor na posilovač řízení, je v nich stejný bordel jako u Fábie a odcházejí a nejsou s Fábií kompatibilní. Chybu neuděláte ani s 1,4 TDi, které je v tomto autě celkem dobře odhlučněno a standardně se dodává s nezávislým topením Webasto. Nicméně do města se moc nehodí. Pro ženu bych uvažoval i o speciálních verzích 3L s robotizovaným automatem a 1,2 TDi, ale jsou drahé a automat nebyl moc spolehlivý. Většinou mají navíc nalítáno ohromující množství kilometrů díky své opravdu minimální spotřebě, kupovali si to šetřílci (absurdní, protože to auto bylo jako nové neskutečně drahé). Výhodou všech verzí je samozřejmě to, že nikdy nezreznou a jsou to poměrně lehká auta. Vyhnul bych se motoru 1,6 FSi, který sice jede skvěle a zde má řemen, ale už z výroby má známé vady (stavěcí zařízení vačkové hřídele, zvonící ventily) a zní na volnoběh jako šicí stroj díky přímému vstřiku.
reagovať
Bronn
počet príspevkov128
dátum registrácie23.11.2014
Pondelok 15.02.2016 22:58, RE: Já bych si to dobře promyslel
Pavlik napísal:
Osobně bych si koupi tohoto vozu dvakrát rozmyslel. Problém tohoto vozu není kvalita, je ještě z "poctivějších" časů, problémem je použitá technologie a materiál karoserie. Auto je z velké části z hliníku spojeného ne úplně běžnou technologií (kombinace lepení a svařování nosného skeletu) a z tohoto důvodu je velmi obtížně a hlavně velmi draze opravitelné po nehodě. Pojišťovny toto vědí, proto se vám z ceny havarijní pojistky téměř jistě "protočí panenky". Také proto je silně nadprůměrné procento A2 neodborně opravených (spíše slátaných) po nehodách.


Jakozto vlastnik A2 musim konstatovat. ze nemate pravdu. Pojistku platim 1900,- coz je nepatrne drahsi nez napr. fabie, takze prvne zjistit info nez protacet panenky :D
A ze je velke procento neodborne opravenych je take nesmysl. Prave ze oprava je bez specialni technologie prakticky nemozna, takze nejake slatani u Franty v garazi neni mozne. Takze prave ze naopak u A2 je mnohem mensi procento slatanych bouracek nez jakehokoliv jineho auta.
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Utorok 16.02.2016 11:00, Souhlas
Souhlasím, většina A2 v dnešní době jde při bouračce buď do totálky, nebo nebyl poškozen skelet karosérie a oprava je sice drahá, ale relativně bezproblémová.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Streda 17.02.2016 16:56, RE: Já bych si to dobře promyslel
Bronn napísal:
Pavlik napísal:
Osobně bych si koupi tohoto vozu dvakrát rozmyslel. Problém tohoto vozu není kvalita, je ještě z "poctivějších" časů, problémem je použitá technologie a materiál karoserie. Auto je z velké části z hliníku spojeného ne úplně běžnou technologií (kombinace lepení a svařování nosného skeletu) a z tohoto důvodu je velmi obtížně a hlavně velmi draze opravitelné po nehodě. Pojišťovny toto vědí, proto se vám z ceny havarijní pojistky téměř jistě "protočí panenky". Také proto je silně nadprůměrné procento A2 neodborně opravených (spíše slátaných) po nehodách.
Jakozto vlastnik A2 musim konstatovat. ze nemate pravdu. Pojistku platim 1900,- coz je nepatrne drahsi nez napr. fabie, takze prvne zjistit info nez protacet panenky :DA ze je velke procento neodborne opravenych je take nesmysl. Prave ze oprava je bez specialni technologie prakticky nemozna, takze nejake slatani u Franty v garazi neni mozne. Takze prave ze naopak u A2 je mnohem mensi procento slatanych bouracek nez jakehokoliv jineho auta.


Nevěřím, že platíte za solidní havarijní pojištění 1900,-Kč (tak možná za 1/4 roku). Povinné ručení je při zaviněné nehodě k ničemu a při větší nezaviněné jde takhle levné auto s technologicky drahou opravou do totální škody s mizerným plněním - a právě proto u tohoto auta nastupují "látači".
reagovať
alpe
počet príspevkov1
dátum registrácie18.02.2016
Štvrtok 18.02.2016 21:18, Audi A2
jsem majitel Audi A2 tdi,r.v 2002,za posledních 5 let už mám druhou audinku,jsem s ním velmi spokojenej,samozřejmně při koupi človek musí bejt hodně opatrnej,A2 je hodně nadčasové,a máte jistotu že vám to nezrezne,stejně staré fábie a jiné vozy už maji problémy,ale je vidět že audi použily velmi kvalitní materiály,i v interieru,a jen Audi A2 1.2 automat bych určitě nebral,je to hodně velký exot,a spotřeba asi o litr méně zato podle mně nestojí,bylo jich vyrobeno dost málo,problém se staršíma dílama bude asi hodně velkej,rozteč je 4x100,tak že koncernové kola vám tam nebudou pasovat(5x100),,i blatníky jsou užší než na 1.4 Audi A2..z mé strany je Audi A2 Tdi je bezva auto s neokoukaným designem a spolehlivé koncernové auto, ...
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Piatok 19.02.2016 16:26, Dodatek
Dodal bych, že auto má poněkud zvláštní otevírání kapoty (respektive pro kontrolu oleje a dolití ostřikovačů ji sundavat (ano, sundavat) vůbec nebudete) a také má baterii vzadu, což se může někdy celkem vymstít, zvláště pokud ji zcela vybijete a do kufru se díky elektronickému zámku 5. dveří samozřejmě nedostanete jinak než vnitřkem.
reagovať
Ivka
počet príspevkov1
dátum registrácie27.05.2018
Nedela 27.05.2018 10:19, Audi A2
Jsem majitelkou A2 2 roky mam1,4TDI a je to absolutně úžasné bezproblémové autíčko ?mohu jen doporučit opravdu mazlík pro ženskou
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Piatok 17.05.2019 03:17, Super kára
To auto mám a jsem muž ? Neuvěřitelný stroj. Proč to nedělají ještě dnes?? Mám 1.4 TDI žere 4 Litry na sto. Dojel jsem stín až do Finska a žádný problém. Auto nic nechce a jenom jezdí. 3 válec co se nesere. Po složeni sedaček jsem v tom odvezl dvě nafukovací brány 4x8 metrů plus další krámy. Jo nesmíte s tím nabourat, ale to asi nechce nikdo s ničím. Výměna brzd a zadních tlumičů po 280 tis asi nikoho srát nebude.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.