0
späť
 

diskuze k tématu: Android Auto - funguje Vam?

kategórie zaradenia témy: poradna, volná diskuze
obcansr
počet príspevkov1
dátum registrácie14.07.2020
Utorok 14.07.2020 20:58, Android Auto - funguje Vam?
Zdravim,
mam Arteon 2017 a podla vsetkeho je podporovanym sluzbou Android Auto https://vosveteit.sk/pozrite-si-velky-zoznam-aut-ktore-podporuju-sluzbu-android-auto-od-spolocnosti-google-nasli-ste-medzi-nimi-aj-vase-auto/ len nejako mi nejde prepojit so smartfonom. Nechce ho auto vobec detekovat. Neviete kde moze byt problem?
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 16.07.2020 11:13, RE: Android Auto - funguje Vam?
citácia:
reakce na: obcansr, 14.07.2020 20:58 (Zdravim,mam Arteon 2017 a pod ...)

Ahoj, pěkný návod je na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=01USX_tLDwU
... je to sice v angličtině, ale jde to pochopit i bez ni.
Jinak zkontroluj si kabel(klidně zkus jiný) a také jestli máš Auto aplikaci dobře naisntalovanou v mobilu
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Štvrtok 16.07.2020 14:44, RE: Android Auto - funguje Vam?
Pokud vím, tak Android auto stále není oficiálně pro CZ/SK, takže není v Google play a je nutné stáhnout apk z jiného zdroje
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 17.07.2020 09:24, RE: RE: Android Auto - funguje Vam?
citácia:
reakce na: vavrisimo, 16.07.2020 14:44 (Pokud vím, tak Android auto st ...)


Android auto je sucastou androidu 10 a vyssich verzii. Mam to na toyote a ovladanie je neuveritelne neintuitivne. Pravdepodobne je to ale zamer, lebo to dost odtahuje od riadenia. Ak ste nauceny casto kricat "ok, google", tak sa vam to mozno hodi. Samozrejme si treba zadovazit dobry mobilny internet. Pre mna ale napr. google maps= nepouzitelny softver. Zastavim na krizovatke a chcem sa pozriet na cestu- nie, vidim reklamu na veci v okoli. Po ceste mi neustale ukazuje nove trasy, ktore vymyslel, a su o tolko a tolko dlhsie atd. No a posledny update to zabil. Asi je tam nejaka umela inteligencia co sa ma o vsetko starat, lebo navigacia vypocitala trasu na 12 minut (cca 7 km), a potom sa prepla na zobrazenie pre sofera-> videl som v strede malu modru bodku trasy a na navigacii celu mapu bratislavskeho kraja :D Ked som to priblizil, tak uz som sa neposuval. Naozaj to odporucam len pre silnejsie povahy... za mna lepsie osmand s offline mapami, ktoreho zadavanie a vypocty su tazkopadne, ale potom uz funguje a nezerie data.
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 17.07.2020 11:44, RE: RE: RE: Android Auto - funguje Vam?
Podle mě jde o zvyk a já si zvykl hodně rychle. Navíc do budoucna, kdy bude skoro všechno v autě ovládáno bezdotykově (pokud se někdo nechytne za nos), stejně nic jiného nezbude. Já teda používám dohromady jen 3 aplikace - waze na navigaci, spotify na muziku a pak appku na přehrávní podcastů, ale i tak kvituju, že nemusím mít mobil v držáku někde na skle. A co se týče samotného ovládání, tak ze začátku jsem samozřejmě šmatlal po displeji, ale je to zlouhavé a odvádí to pozornost, takže využívám hlasové ovládání. A říct jednou za čas "ok google, zavolej (jméno)", nebo "naviguj (místo)" mi nedělá problém, naopak.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov719
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 17.07.2020 11:55, RE: RE: RE: RE: Android Auto - funguje Vam?
citácia:
reakce na: vavrisimo, 17.07.2020 11:44 (Podle mě jde o zvyk a já si zv ...)


Ako mate ale rieseny internet v aute? Zaujimalo by ma, kolko cca dat to zozerie/ kolko mesacne najazdite.. Lebo o google je zname, ze je stavany skor na spehovanie ako pre uzivatela, takze asi odosiela dost dat. Waze uz z principu potrebuje dost dat + je za nim google. No a spotify sice pekne prehrava mp3, len obcas to prelozi peknou reklamou s videom vo vysokom rozliseni.
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Piatok 17.07.2020 12:36, RE: RE: RE: RE: RE: Android Auto - funguje Vam?
Jezdím cca 3000km za měsíc, internet normálně SIM v telefonu. Waze používám skoro pořád, i když jedu "za roh pro rohlíky". Neříkám, že je to nejdokonalejší navigace na světě, ale už mě zachránila od pár pokut a hlavně ušetřila spoustu času v kolonách. Spotify mám placené, takže bez reklam, ale poslední dobou ho používám spíš méně často a v autě víc poslouchám mluvené slovo na jiných platformách. Spotřeba dat za poslední kvartál je podle telefonu takto - Spotify cca 500MB/měs, Waze cca 250MB/měs
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.