0
späť
 

diskuze k tématu: Alfa Romeo 156 nebo Mazda 6 ....

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaké palivo vybrat, jaký typ motoru vybrat, vše o spotřebě, automobilky, japonská vozidla, italská vozidla
pehe
počet príspevkov4
dátum registrácie07.05.2017
Nedela 07.05.2017 08:46, Alfa Romeo 156 nebo Mazda 6 ....
Ahoj rád bych znal Vaše názory. Právě se rozhoduji jestli si koupit ojetou Alfa Romeo 156 po FL nebo Mazda 6. Jako první jsem vlastnil Alfu 145 (cca před 14 lety) a ta mi natolik okouzlila ze jiné jsem už nechtěl sloužila 6let dokud mi nenaboural borec na totalku . Pak jsem měl 156 před FL a nakonec 146tku všechny benzín. Teď již skoro třetí měsíc hledám 156 po FL v benzínu kombi jenže nějak tu nejsou a když tak cena neodpovídá stavu, a tak jiné auto které by se líbilo je asi už jen Mazda 6 .

Co by jste vybrali vy? Roční nájezd mám hodně malý pouze město občas mimo cca 6-10tisic km proto ani na naftu nekoukám asi by nemela smysl i když spotřeba by byla asi poloviční. . O Mazde tedy vůbec nic nevím (na co si dát pozor,co se kazí , ktery obsah je asi lepsi volbou atd.) A jestli stačí sedan nebo lépe kombi když bych na to koukal po rodinné stránce. Cenově mohu dát něco mezi 60-70tisíc. Děkuji za každou radu názor ......
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1230
dátum registrácie08.09.2009
Nedela 07.05.2017 20:06, RE: Alfa Romeo 156 nebo Mazda 6 ....
pehe napísal:
Ahoj rád bych znal Vaše názory. Právě se rozhoduji jestli si koupit ojetou Alfa Romeo 156 po FL nebo Mazda 6. Jako první jsem vlastnil Alfu 145 (cca před 14 lety) a ta mi natolik okouzlila ze jiné jsem už nechtěl sloužila 6let dokud mi nenaboural borec na totalku . Pak jsem měl 156 před FL a nakonec 146tku všechny benzín. Teď již skoro třetí měsíc hledám 156 po FL v benzínu kombi jenže nějak tu nejsou a když tak cena neodpovídá stavu, a tak jiné auto které by se líbilo je asi už jen Mazda 6 . Co by jste vybrali vy? Roční nájezd mám hodně malý pouze město občas mimo cca 6-10tisic km proto ani na naftu nekoukám asi by nemela smysl i když spotřeba by byla asi poloviční. . O Mazde tedy vůbec nic nevím (na co si dát pozor,co se kazí , ktery obsah je asi lepsi volbou atd.) A jestli stačí sedan nebo lépe kombi když bych na to koukal po rodinné stránce. Cenově mohu dát něco mezi 60-70tisíc. Děkuji za každou radu názor ......


osobně bych nechětl ani jedno: Alfu proto, že to je Alfa a Mazdu, protože to je Mazda. O obou značnách se napsaly tunu článků všude. Alfa = poruchovost a citlivost na servis, Mazda hnije. Vyber si pro tebe menší zlo. Bral bych Hondu Accord 2,4i s manuálem. Jenže tam bys musel svoji částlu tak 5x zvýšit Mazda bude aspoň jedzit, i když bude shnilá...
reagovať
PatM
počet príspevkov199
dátum registrácie07.08.2016
Nedela 07.05.2017 20:12, Alfu
Vzal bych Alfu, protože se sice může pokazit s větší pravděpodobností než Mazda, ale jde to opravit. Mazda brzo shnije a to opravit nejde
reagovať
pehe
počet príspevkov4
dátum registrácie07.05.2017
Nedela 07.05.2017 20:40, Zdeny60.....hloupá odpověď jak jinak
Kdybych hledal o 5x vyšší cenu tak ani nezakladam tenhle dotaz. Takže si myslím ze tvá odpověď je úplně zbytečna a hloupá
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1230
dátum registrácie08.09.2009
Pondelok 08.05.2017 07:20, RE: Zdeny60.....hloupá odpověď jak jinak
pehe napísal:
Kdybych hledal o 5x vyšší cenu tak ani nezakladam tenhle dotaz. Takže si myslím ze tvá odpověď je úplně zbytečna a hloupá


Á, pán nechtěl slyšet pravdu Šak jsem ti naspal - Mazda, pokud ale umíš číst...
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 09.05.2017 08:09, RE: Zdeny60.....hloupá odpověď jak jinak
Zdeny60 napísal:
pehe napísal:
Kdybych hledal o 5x vyšší cenu tak ani nezakladam tenhle dotaz. Takže si myslím ze tvá odpověď je úplně zbytečna a hloupá
Á, pán nechtěl slyšet pravdu Šak jsem ti naspal - Mazda, pokud ale umíš číst...


Jakou pravdu tazatel nechtěl slyšet? Že si má našetřit 5x tolik a koupit si accorda?

Vzhledem k tomu, že již pár Alf vlastil, tak asi ví, jak se k nim chovat a jak se o ně starat. Doporučil bych počkat na vhodný kus a na mazdu se vykašlat. Poslední dva měsíce jsem hledal původně japonce s podobnou cenovkou a nakonec skončil u Alfy 147. Právě proto, že nehnije. Rez je totiž víceméně nezávislá na tom, kolik toho člověk najede a při tak malém nájezdu je boj s korozí finanční nesmysl...
reagovať
pehe
počet príspevkov4
dátum registrácie07.05.2017
Utorok 09.05.2017 10:24, KoobaS DIKY ZA ODPOVED
Diky za uzitecnou radu Zdeny60 asi nečte nebo nevím napsal blbost

Ale asi budu čekat jen bych se rad zeptal na tu 147 taky jsem nad ní uvazoval máte naftu nebo benzin? A spokojenost ? Můžete kdyžtak napsat i na pehe2805@gmail.com aby tu zbytečně nereagoval nějaký osel
reagovať
pehe
počet príspevkov4
dátum registrácie07.05.2017
Utorok 09.05.2017 10:31, Pro upřesnění :-)
Jěště bych upřesnil pro Zdeny60.... Vím co čekat od Alfy měl jsem tři a pokud se staráš jak máš a jen to nehuntuješ tak dovbře poslouží

Otázka byla jestli čekat nebo zkusit v této ceně Mazdu 6 mít 5x více kupuji 159 nebo Brera a vůbec nezakládám toto téma. Tvůj tip na Accorda je zase tvůj mejspíše oblíbený auto a taky Ti nepíšu hlouposti .....
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 09.05.2017 11:16, RE: KoobaS DIKY ZA ODPOVED
pehe napísal:
Diky za uzitecnou radu Zdeny60 asi nečte nebo nevím napsal blbost Ale asi budu čekat jen bych se rad zeptal na tu 147 taky jsem nad ní uvazoval máte naftu nebo benzin? A spokojenost ? Můžete kdyžtak napsat i na pehe2805@gmail.com aby tu zbytečně nereagoval nějaký osel


Mám benzín a zkušenosti nenapíšu, jelikož jsem s ní najel zatím asi 400km.
Ale dovolím si malé srovnání s Méganem dci 2015, který mám jako služební. Alfa má mnohem lepší sedačky, co do pohodlí jsou na tom auta srovnatelně. Jediné, v čem je rozdíl 15 let znát je odhlučnění.
Spokojený jsem, auto teď stojí u mechanika na dvoře a čeká, až bude čas na výměnu rozvodů, nápní, filtrů.
S naftou mám zkušenost ze Zafiry B. 1,9/ 85 Kw je původem od alfy a motor je docela úderný, problém byl s filtrem pevných částic a převodovkou. Do 147 bych já určitě volil benzín. Já ji kupoval pro nájezd 5-10tkm a více méně pro radost, takže nafta nepřipadala v úvahu.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1230
dátum registrácie08.09.2009
Štvrtok 11.05.2017 10:03, RE: Pro upřesnění :-)
pehe napísal:
Jěště bych upřesnil pro Zdeny60.... Vím co čekat od Alfy měl jsem tři a pokud se staráš jak máš a jen to nehuntuješ tak dovbře poslouží Otázka byla jestli čekat nebo zkusit v této ceně Mazdu 6 mít 5x více kupuji 159 nebo Brera a vůbec nezakládám toto téma. Tvůj tip na Accorda je zase tvůj mejspíše oblíbený auto a taky Ti nepíšu hlouposti .....


Je to sice detail, o tom, jestli máš ČEKAT SE V TVÉM PŘÍSPĚVKU NEPÍŠE NIKDE. Ty píšeš, že hledáš a nenacházíš, takže zvažujež Mazdu 6.To je trochu rozdíl v zadání. Ale toje dnes normální že idé neumí ani zformulovats vůj doatz a pak ejště vyskakujou. Na tvůj dotaz, který zněl - AR nebo Mazda - jsem ti jasně napsla, že M6 s poznámkou, zže moje volba by byla z těchot dvou Accrd, byž za vyšší cenu, protože je ve všech ohledech dál. Nic víc. Ty se neptáš, dzali čekat, ty se ptáš, kteý z těch dvou. Sorry, jestli i opakovaně jsem tvůj první dotaz přečetl špatně. Ale o čekání tam není ani Ň. Adios, amiogo.
reagovať
Mirek
počet príspevkov31
dátum registrácie01.01.2016
Nedela 14.05.2017 17:56, mmm
to zdeny
asi tě to hodně rozhodilo,když máš vynechaných tolik písmenek,,,kdysi sem se tady dozvídal dost rozumných názorú na cokoli,,dnes je to jen o vyměnování svých tzv pravd a neuznávání názoru toho druhého,,,ono to většinou dělají jedni a ti samý,,,pro všechny bych doporučil,jestli chcete nějaký info o autě o kterém máte zájem,tak si přečíst rúzná klubová fora,je tam toho vždy hodně a od lidí které mají reální skušenosti s daným autem,,,tady je to o ničem,,,já si to tady čtu už jen pro pobavení z dlouhé chvíle
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1230
dátum registrácie08.09.2009
Pondelok 15.05.2017 16:13, RE: mmm
Mirek napísal:
to zdenyasi tě to hodně rozhodilo,když máš vynechaných tolik písmenek,,,kdysi sem se tady dozvídal dost rozumných názorú na cokoli,,dnes je to jen o vyměnování svých tzv pravd a neuznávání názoru toho druhého,,,ono to většinou dělají jedni a ti samý,,,pro všechny bych doporučil,jestli chcete nějaký info o autě o kterém máte zájem,tak si přečíst rúzná klubová fora,je tam toho vždy hodně a od lidí které mají reální skušenosti s daným autem,,,tady je to o ničem,,,já si to tady čtu už jen pro pobavení z dlouhé chvíle


neboj, nerozhodilo. Chybějící písměna jsoud aní za to, že než ty to přelouskáš, já už to mám naspaný a k tomu druhý pívo Spíše mě dojímá to, že sem přijde někdo z ulice a dá nějaký dotaz. Když mu člověk napíše svlůj názor, o který v zadání výslovně žádá, tak se cejtí dotčenej a vyskakuje. Nehledě na to, že ani neumí správně zformulovat svůj dotaz, viz to, co jsem mu odpověděl o post výše. A jak vidno, ty jis to taky nečetl celý, protože kdyby ano a navíc pozorně - moje odpověď (M6) je hned v mým prvním příspěvku s komentářem, že jak s AR, tak M6 za tyto prachy díru do světa neudělá. Holt, lidi dnes nejen, že neumí číst, ale ani se správně zeptat na podstatu věci a hlavně, že pak řvou. taková je holt doba.
reagovať
Monco
počet príspevkov16
dátum registrácie13.12.2013
Streda 17.05.2017 07:28, RE: Alfa Romeo 156 nebo Mazda 6 ....
pehe napísal:
Ahoj rád bych znal Vaše názory. Právě se rozhoduji jestli si koupit ojetou Alfa Romeo 156 po FL nebo Mazda 6. Jako první jsem vlastnil Alfu 145 (cca před 14 lety) a ta mi natolik okouzlila ze jiné jsem už nechtěl sloužila 6let dokud mi nenaboural borec na totalku . Pak jsem měl 156 před FL a nakonec 146tku všechny benzín. Teď již skoro třetí měsíc hledám 156 po FL v benzínu kombi jenže nějak tu nejsou a když tak cena neodpovídá stavu, a tak jiné auto které by se líbilo je asi už jen Mazda 6 .Co by jste vybrali vy? Roční nájezd mám hodně malý pouze město občas mimo cca 6-10tisic km proto ani na naftu nekoukám asi by nemela smysl i když spotřeba by byla asi poloviční. . O Mazde tedy vůbec nic nevím (na co si dát pozor,co se kazí , ktery obsah je asi lepsi volbou atd.) A jestli stačí sedan nebo lépe kombi když bych na to koukal po rodinné stránce. Cenově mohu dát něco mezi 60-70tisíc. Děkuji za každou radu názor ......


Měl jsi 3 Alfy. Opravdu se musíš ptát na radu lidí na fóru Tipcars?

reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.