0
späť
 

diskuze k tématu: Za 100tKč novější "konfekci" nebo starší "premiovou" značku.

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla, typ vozidla, osobní
HawkeyCZ
počet príspevkov3
dátum registrácie02.10.2017
Pondelok 02.10.2017 07:59, Za 100tKč novější "konfekci" nebo starší "premiovou" značku.
Mám 100tKč (+20 na opravy) a potřebuji menší rodinné auto s větším kufrem. Jezdím denně krátké trasy, ročně do 15tkm a nechci žádné překvapení (v podobě vadného turba nebo vířívých klapek), takže se dívám na benzín (1.6 až 2.0).
Zatím jsem se díval po kombících Focus a Megane cca 2006 nebo C-Max/Picasso. Asi klasika.

Teď mě napadlo, jestli není lepší volbou trochu luxusu za tyto peníze - Audi A4 nebo BMV 320i, cca ročník 2001-2 a 250tkm.

Poradíte, zda je to dobrý nápad? Dá se počítat s nízkými náklady na provoz (z předchozího auta jsem zvyklý, že každý servis, včetně rozvodů nebo spojky vyjde do 7t)? Nebo máte jiný tip (Volvo, Mercedes)?

PS: Škoda/Volkswagen moc nemusím, tak je prosím z této diskuse vynechejte. Včetně toho která značka je víc premiová.
reagovať
David V
počet príspevkov2053
dátum registrácie16.05.2007
Pondelok 02.10.2017 12:45, Co zlatá střední cesta?
Mondeo Mk.3 2006 Motor Duratec HE. Klidně bych vzal 1.8. Do prvního auta to bude tak akorát. Za rozvody se neplatí nic, za oleje a filtry pár korun. Celkově je auto robustní a spolehlivé a když už, tak jsou ND dostupné. Rozhodně bych po něm šáhl raději než po značně opotřebovaném BMW nebo Audi.
A když se nákup povede, tak velikostně vydrží pohodlně i rodinný provoz.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Pondelok 02.10.2017 13:59, Peugeot 308 I gen
Ahoj, za mě pocit luxusu jde zažít i v Peugeotu 308 I gen. 1.6 ben. Bohužel kombík už nemá tak ladné tvary jako hatchback. U ben. 1.6 si jen ověř, že jsou rozvody v pořádku, ale jinak interiér poráží kdejaké nové auto

Ford Focus II za 100tis. seženeš před faceliftem 2008, s ben. 1.6 je to spolehlivý pracant, možná stojí za to pohledat nějakou bohatou výbavu, kdy sice interiér i exteriér na 308 nemá, ale ta spolehlivost je nadstandardní.

Jinak kamarádka měla dlouho R. Megane II 2008 kombi 1.6 ben. a byla velice spokojená.. Řídil jsem jej a komfortem a odhlučněním patří mezi to nejlepší mezi vozy v dané cenové relaci. Pro mě je lepší volba např. Megane 2008/2009 než postarší prémiový vůz. Ono i ten Megane II po faceliftu dává parádní svezení, pokud seženeš bohatší výbavu.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1231
dátum registrácie08.09.2009
Utorok 03.10.2017 05:03, RE: Co zlatá střední cesta?
David V napísal:
Mondeo Mk.3 2006 Motor Duratec HE. Klidně bych vzal 1.8. Do prvního auta to bude tak akorát. Za rozvody se neplatí nic, za oleje a filtry pár korun. Celkově je auto robustní a spolehlivé a když už, tak jsou ND dostupné. Rozhodně bych po něm šáhl raději než po značně opotřebovaném BMW nebo Audi.A když se nákup povede, tak velikostně vydrží pohodlně i rodinný provoz.


Plnej souhlas - řízením osudu jsem toto auto zdědil po tátovi a musím s ním jezdit, než se vypořádá pozůstalost (kuwa naše úřady je tragedie, půl roku!!). Mám 1,8 sedan 2006 92kW. Koroze nula, jede to slušně, jen se musí trochu víc šlápnout na plny, spotřeba v klidu pod 7/100. Dělal jsem všechny brzdy P/Z kotouče desky/kapalina = <9800Kč. Za mě supr. Co mně trochu vadí, je debilní tempomat - na levo zapnout funkci a na pravé straně ukládat nastavení rychlosti...

reagovať
HawkeyCZ
počet príspevkov3
dátum registrácie02.10.2017
Utorok 03.10.2017 07:10, souhlasím, ale
Díky pánové - uvažujete stejně jako já. 308 je má zajímavý design (za ty peníze), Focus je kompromis mezi cenou a spolehlivostí. Jediný Megane je ale tak levný, aby se dal dobrý kus (zmiňovaného ročníku 2008) sehnat do 100t. Mondeo už jsem taky zkoušel, ale zatím jsem neměl štěstí na dobrý kus.

Ale jsem zvědavý i na nějaký opačný názor a jeho zdůvodnění V "konfekci" (Focus I, 1,6i) jezdím už několik let. Spokojeně, většinou. Ale mám nutkání ke změně.
reagovať
David V
počet príspevkov2053
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 03.10.2017 10:37, RE: souhlasím, ale
HawkeyCZ napísal:
Díky pánové - uvažujete stejně jako já. 308 je má zajímavý design (za ty peníze), Focus je kompromis mezi cenou a spolehlivostí. Jediný Megane je ale tak levný, aby se dal dobrý kus (zmiňovaného ročníku 2008) sehnat do 100t. Mondeo už jsem taky zkoušel, ale zatím jsem neměl štěstí na dobrý kus.Ale jsem zvědavý i na nějaký opačný názor a jeho zdůvodnění V "konfekci" (Focus I, 1,6i) jezdím už několik let. Spokojeně, většinou. Ale mám nutkání ke změně.


Jestli jezdíš v nižší střední a chceš změnu, tak běž do střední, jinak to podle mě nemá smysl. Ve větším autě se jezdí líp. A co se týká kvality, tak střední třída je postavena bytelněji než nižší střední. Mám srovnání v rodině. Švagr měl Focuse 2004 a já mám Mondeo 2001. Ten odlišný jízdní komfort a dojem z auta byl znát. Už jen zavření dveří bylo jiné, a to teď nechávám stranou nesrovnatelně jiné motory, protože on měl TDCi a já mám benzínovou V6-ku.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.