0
späť
 

diskuze k tématu: MPV - nové nebo ojeté?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, francouzská vozidla
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Streda 02.08.2017 22:22, MPV - nové nebo ojeté?
Na podzim si budu muset koupit nové auto a nevím kterým směrem se vydat, proto prosím o radu.

Chci MPV, do kterého se ve třetí řadě vejdou vedle sebe tři autosedačky a má velký kufr (kočárek atd.). Najezdím málo, max 10 tisíc ročně. Nemám rád opravy a návštěvy servisu, proto chci spolehlivé auto, co vydrží pár let bez zásadních poruch. A teď jsou dvě varianty:

1. Úplně nové auto, konkrétně Dacia Lodgy (benzín 1.2Tce). Výhodou je cena, za cokoliv jiného bych dal o 200 tisíc víc, což mi vzhledem k mému nájezdu připadá příliš. Nevýhodu je horší zpracování a menší bezpečnost.

2. Ojeté auto v ceně kolem 200 tisíc. Něco jako S-Max, Espace, Grand Picasso, Touran atd.. Výhodou je celkově kvalitnější auto za nižší cenu, nevýhodou možnost závad a velmi těžké a rizikové shánění.

A mezi těmito variantami jsem se zasekl a nevím, co zvolit.

Nechci dodávku typu Citroen Berlingo, ani supermalé MPV, kam se nic nevejde. Na motoru zas tak nezáleží, ale měl by mít nějaký použitelný výkon, aspoň 80kW. Je jedno, jaká to bude značka.
Co myslíte?
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 03.08.2017 00:20, Servis
Jestli nerad navštěvujete servis, pak bych doporučil při tom nájezdu zvážit i Verso 1.8 benzín. Není tak velké jako S-Max, ale v žebříčcích spolehlivosti je na tom celkem dobře. Do kufru se určitě kočárek vejde. Oficiálně má kufr cca 480L. Ale pod podlahou má další prostor, zvlášť pokud nemá rezervu jako to naše. 3 sedačky se dozadu vejdou.
reagovať
Valnoha
počet príspevkov322
dátum registrácie03.01.2011
Štvrtok 03.08.2017 07:04, RE: Servis
Petr S napísal:
Jestli nerad navštěvujete servis, pak bych doporučil při tom nájezdu zvážit i Verso 1.8 benzín. Není tak velké jako S-Max, ale v žebříčcích spolehlivosti je na tom celkem dobře. Do kufru se určitě kočárek vejde. Oficiálně má kufr cca 480L. Ale pod podlahou má další prostor, zvlášť pokud nemá rezervu jako to naše. 3 sedačky se dozadu vejdou.


Verso je pěkné auto, ale jednak se za 200tkč bude asi těžko shánět a druhak má v porovnání s jinými MPV zoufale malý kufr jak píšeš.
Šel bych asi cestou té nové Dacie s tímto nájezdem a měl klidné spaní. Pokud ne tak bych jako tip měl Opel Zafira 1,8i

reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 03.08.2017 08:06, RE: Servis
Valnoha napísal:
Petr S napísal:
Jestli nerad navštěvujete servis, pak bych doporučil při tom nájezdu zvážit i Verso 1.8 benzín. Není tak velké jako S-Max, ale v žebříčcích spolehlivosti je na tom celkem dobře. Do kufru se určitě kočárek vejde. Oficiálně má kufr cca 480L. Ale pod podlahou má další prostor, zvlášť pokud nemá rezervu jako to naše. 3 sedačky se dozadu vejdou.
Verso je pěkné auto, ale jednak se za 200tkč bude asi těžko shánět a druhak má v porovnání s jinými MPV zoufale malý kufr jak píšeš.Šel bych asi cestou té nové Dacie s tímto nájezdem a měl klidné spaní. Pokud ne tak bych jako tip měl Opel Zafira 1,8i


Myslím že u Zafiry bude trochu problém se 3 sedačkami vedle sebe...

Osobně, pokud vyhovuje velikostně, tak bych šel do té lodgy..
reagovať
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Štvrtok 03.08.2017 08:55, Verso
Toyota Verso by se mi líbila (Toyoty mám rád), ale kufr je opravdu příliš malý. Procházel jsem si všechny rozměry a je to hluboko pod tím, co bychom potřebovali.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Štvrtok 03.08.2017 10:50, RE: MPV - nové nebo ojeté?
Greve napísal:
Na podzim si budu muset koupit nové auto a nevím kterým směrem se vydat, proto prosím o radu. Chci MPV, do kterého se ve třetí řadě vejdou vedle sebe tři autosedačky a má velký kufr (kočárek atd.). Najezdím málo, max 10 tisíc ročně. Nemám rád opravy a návštěvy servisu, proto chci spolehlivé auto, co vydrží pár let bez zásadních poruch. A teď jsou dvě varianty:1. Úplně nové auto, konkrétně Dacia Lodgy (benzín 1.2Tce). Výhodou je cena, za cokoliv jiného bych dal o 200 tisíc víc, což mi vzhledem k mému nájezdu připadá příliš. Nevýhodu je horší zpracování a menší bezpečnost. 2. Ojeté auto v ceně kolem 200 tisíc. Něco jako S-Max, Espace, Grand Picasso, Touran atd.. Výhodou je celkově kvalitnější auto za nižší cenu, nevýhodou možnost závad a velmi těžké a rizikové shánění. A mezi těmito variantami jsem se zasekl a nevím, co zvolit.Nechci dodávku typu Citroen Berlingo, ani supermalé MPV, kam se nic nevejde. Na motoru zas tak nezáleží, ale měl by mít nějaký použitelný výkon, aspoň 80kW. Je jedno, jaká to bude značka. Co myslíte?


Ahoj, budu na podzim řešit ten samý problém Za mě jednodznačně padne volba na ojetinu, ale s jasnou historii a prodávaná u dealera.
- Mě se líbí i Peugeot 5008 1.6 v benzínu, který nemá za sebou žádné maléry.
- Další je Renault Grand Scenic 1.6 nebo 1.2 TCe, ten interiér opravdu deklasuje Dácii, proti které jinak nic nemám a fandím ji.
- Nabízí se i velmi pohodlný Citroen C4 Grand Picasso, ale u dealerů nic nenacházím
- Ford S-MAX by byla pro mě jasná volba, ale dobré kusy s ben. motorem tak kolem 300tis.kč je pro mě moc, takže bohužel cena mě nepustí
- Pak je tu Berlingo a nebo Partner - má to můj kamarád, co také řešil třetí dítě, ikdyž to vypada jako almara, je to fakt skvělě vymyšlené pro větší rodinu a místa absolutně nejvíce
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 03.08.2017 16:26, RE: Verso
Greve napísal:
Toyota Verso by se mi líbila (Toyoty mám rád), ale kufr je opravdu příliš malý. Procházel jsem si všechny rozměry a je to hluboko pod tím, co bychom potřebovali.


Koukal jste i pod podlážku kufru? Tam je u 5 místného provedení další hromada místa. Pod podlážku dáváme odhadem 1/3 zavazadel. Dosud nám kufr na všechny dovolené stačil. Střešní box jsem kupoval až letos když jsme potřebovali převážet navíc i cyklovozík.
reagovať
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Štvrtok 03.08.2017 16:47, Verso
Problém je v tom, že já tam ten kočárek potřebuju dát rovně, nikoliv napříč. Když je kufr dost hluboký na to, aby se tam dal kočárek dát rovně, tak zabere přesně půlku kufru a do druhé půlky kufru můžu dávat kufry a batohy.
Do Versa sice předpokládám kočárek dám, ale vedle něj už nic. Přihrádky pod podlahou mi v tom moc nepomůžou.
Ale možná tomu autu křivdím, zkusím se na něj někde podívat. Každopádně díky za tip.
reagovať
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Štvrtok 03.08.2017 16:53, Verso
Teď jsem se koukal do inzerce a Verso za 200 tisíc sehnat by byl asi dost problém. Tudy cesta zřejmě nepovede
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 03.08.2017 22:10, RE: Verso
Greve napísal:
Teď jsem se koukal do inzerce a Verso za 200 tisíc sehnat by byl asi dost problém. Tudy cesta zřejmě nepovede


Případně Corolla Verso. Rozměrově je téměř stejná jako Verso. Ta je pod 200 tisíc.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Štvrtok 03.08.2017 23:19, ....... ..... ....... ....
to radeji avensis verso 2.0
reagovať
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Piatok 04.08.2017 09:41, Toyoty
Pánové, asi jsem na začátku zapomněl uvést jednu důležitou podmínku pro svoje nové auto, a tou je stáří: nechci auto, které je 2x starší než všechny moje děti dohromady. Tudíž Toyoty z roku 2004 (jakkoliv možná ještě fungujou) jsou naprosto ze hry
reagovať
Greve
počet príspevkov12
dátum registrácie18.11.2014
Utorok 05.09.2017 14:00, MPV
Klidně raďte dál, pořád v tom vůbec nemám jasno
Teď jsem si projel kompletní nabídku MPV na Sauto dle mých kritérií a nabídka teda nic moc. Po mnoha zkušenostech se mi příčí objíždět bahnité autobazary a hrát s prodejci hru na hledání poruch. Soukromých prodejců je velmi málo, nebo jsou někde na Moravě, a auta z Německa se už skoro nedovážejí (nenašel jsem nikoho, kdo by to ještě dělal).

Takže nevím. Nová Dacia se bude vyrábět tři čtvrtě roku a dostanu něco, co je kvalitou hluboko pod 10 let starým Renaultem
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 05.09.2017 14:47, Ojetiny u dealerů
Ahoj, projdi si ojetá auta nabízená přímo dealery dané značky, např. Renautl, Citroen a Peugeot, ale i koncern mají přímo stránky s ojetinami. U Fordu musíš projet jednotlivé weby prodejců.
Je to o hledání, ale do pár měsíců určitě něco najdeš. Samozřejmě ne vše u nich je ok, ale když budeš stále ve střehu ať prokážou plnou historii, dosáhneš cíle
Já si počkal a našel jsem Focus II ojetinu s celou historii u dealera. Zatím tři roky bez poruchy.
Jinak Lodgy je fajn, až na to že i při testované rychlosti 50km/h si vpředu zlomíte vaz. Když si dáš výsledky NCAP crash testu, tak hvězdičky nic neříkají, ale mapa poškození těla už jo....
reagovať
Michal 22
počet príspevkov51
dátum registrácie09.10.2008
Utorok 05.09.2017 21:44, MPV pro 3 sedačky
V první řadě je třeba řešit šířku interiéru. V testech na auto.cz to už několik let měří a tak se dá zorientovat tam. Z mého pohledu, zapomeňte na Dacii, je úzká. Zafira je srovnatelná s Fiatem 500L, mají pár cm do 150 cm. Rovných 150 cm má Kia Carens, 152 cm Toyota Verso, 153 cm Touran, C4 Picaso, Renault Scénic, více má Peugeot 5008. Velká MPV jako Sharan májí 158 cm. Ono se to nezdá, ale pět cm rozdílu dělá strašně moc.
reagovať
Petr S
počet príspevkov1241
dátum registrácie28.11.2008
Streda 06.09.2017 01:45, RE: MPV pro 3 sedačky
Michal 22 napísal:
V první řadě je třeba řešit šířku interiéru. V testech na auto.cz to už několik let měří a tak se dá zorientovat tam. Z mého pohledu, zapomeňte na Dacii, je úzká. Zafira je srovnatelná s Fiatem 500L, mají pár cm do 150 cm. Rovných 150 cm má Kia Carens, 152 cm Toyota Verso, 153 cm Touran, C4 Picaso, Renault Scénic, více má Peugeot 5008. Velká MPV jako Sharan májí 158 cm. Ono se to nezdá, ale pět cm rozdílu dělá strašně moc.


Ad MPV pro 3 dětské sedačky. Pokud vyberete nějaké nevhodné sedačky se širokými plastovými polštáři z obou stran, a ty polštáře navíc nejdou sundat, tak takové sedačky se nevejdou ani do Sharana tři vedle sebe. Mám 2 starší Romery ve druhém autě a ty by se zcela jistě 3 vedle sebe nevešly ani do Multivanu, protože jsou extrémně široké 66 cm.

Do Versa jsem v pohodě instaloval 2x Cybex X2-FIX pro 2 starší děti a jednu BeSafe X2 i-Size pro děti do 4 let proti směru jízdy. Pokud vozím 3 děti, tak bych měl mít rozumně široké MPV, ale hlavně musím dobře vybrat i autosedačky.
reagovať
Bronn
počet príspevkov128
dátum registrácie23.11.2014
Streda 06.09.2017 10:16, dacia
Moc nechapu nad cim vahate. Z vaseho popisu mi to prijde uplne jasny. Uvadite ze nechcete s autem chodit do servisu, snad nepredpokladate, ze koupite ojetinu ktera vam bude hned od zacatku spolehlive slouzit bez prvotniho servisu? Daciu budete mit uplne novou se zarukou a navic je to auto s jednoduchou technikou kde se nema co pokazit. A ikdyz je to jednoduche auto, rozhodne neni za 10 let starym renaultem, zkuste se v tom svezt a uvidite ze vas ohromi vic nez olitana a rozvrzana ojetina prestoze je o tridu vys.
Nechci vam vnucovat Daciu, sam bych si ji nekoupil, protoze davam prednost ojetym autum, ale to protoze jsem mechanik a vse si opravuju sam. Ve vasem pripade, kdyz autum nerozumite a nechcete jezdit do servisu, vychazi mi Dacie jako jednoznacna volba.
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Streda 06.09.2017 21:23, x
sel ybch jasně do Dacie...
Vše ostatní bude za 200 000kč v hodně špatným stavu....tedy pokud nemáte známýho mechanika a hromadu volnýho času..případně pokud nemáte blízko do reichu,kde je šance narazit na mrdku menší (tedy pouze v autosalonu)..
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Štvrtok 07.09.2017 08:40, RE: MPV
Greve napísal:
Klidně raďte dál, pořád v tom vůbec nemám jasno Teď jsem si projel kompletní nabídku MPV na Sauto dle mých kritérií a nabídka teda nic moc. Po mnoha zkušenostech se mi příčí objíždět bahnité autobazary a hrát s prodejci hru na hledání poruch. Soukromých prodejců je velmi málo, nebo jsou někde na Moravě, a auta z Německa se už skoro nedovážejí (nenašel jsem nikoho, kdo by to ještě dělal). Takže nevím. Nová Dacia se bude vyrábět tři čtvrtě roku a dostanu něco, co je kvalitou hluboko pod 10 let starým Renaultem


No vy jste teda klasickej vykuk. Doporučuju snížit nároky, nebo zvýšit budget. Mně by se taky za 400tKč líbil Multivan v plnej a s minimálně 2 letou zárukou .
Ono těch 100-200tKč rozdíl oproti Dacii a vašemu "virtuálnímu" snu není jen o výbavě a komfortu, ale především o bezpečnosti. Jestliže si pořídíte 3 děti, a pak na tomhle chcete šetřit, tak to nechápu. Popravdě ani nechci .
Vyřešil jsem to před 5 lety koupí P 5008, dozadu se vejdou obě děti a pes, popřípadě sedačka s neteří. Do kufru se vejde půlka světa, i na prodloužený víkend se všechno vejde pod roletku. Ideální pohon 2,0 HDi bez ohledu na nájezd.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.