0
späť
 

diskuze k tématu: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, typ vozidla, osobní
Jakub_T.
počet príspevkov3
dátum registrácie17.04.2018
Utorok 17.04.2018 20:42, Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
Ahoj, už jsem podobné téma našel, bohužel ne "šité na míru".
Chtěl bych vyměnit stávající auto P407sw 2.2i za něco jiného. S autem jsem ve směs spokojen, ale i přes jeho vnější rozměry je poměrně malé. Jezdím převážně krátké trasy do 10km a 3x za rok dovolenou i 1800km. Z nafty mám strach co se servisu týče a ty krátké vzdálenosti... Raději bych LPG. Koukal jsem i po MPV, ale to mi přijde zbytečné. Stávající auto má snad vše včetně. Navigace, tempo, polokuze... Rád bych si zachoval alespoň trochu důstojnost co se výbavy týče. Jinak máme 3mes. dítě a do budoucna bude 2.
Financování nového bych řešil prodeji stávajícího. Jediné co jsem našel je Focus 2, ale nevím jak je velký a LPG se nedoporučuje. Pokud jsem cenově a nároky zcela mimo, tak se omlouvám. Děkuji za rady zkušených.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Streda 18.04.2018 11:18, RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
...Financování nového bych řešil prodeji stávajícího...


Dotazu vůbec nerozumím ... chceš prodat stávající auto a za utržené peníze koupit minimálně shodně vybavené, ale větší a ještě s LPG?

Momentálně máš jedno z nejlepších aut z pohledu kombinace ceny, motoru, podvozku a výbavy.

Možná varianta je Citroen C5, ale slušných benzínových kombíků je málo.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 18.04.2018 12:35, RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
reakce na: Jakub_T., 17.04.2018 20:42 (Ahoj, už jsem podobné téma naš ...)


Ahoj, Focus II facelift jsem měl v 1.6 Duratec, dva kolegové ho mají na LPG, zatím problémy nejsou, jeden z nich má už 200 000km najeto. Ale oba mají s přímazem.
Jenže Focus II je docela krok zpátky, protože P407 je povedená limuzína pro masy. Lepší je odhlučnění i komofort, což Peugeot vždy uměl nabídnout. Ford Mondeo 2.0i se zase nedoporučuje pro LPG.

Napadá mě možná Renautl Laguna III 2.0 benzín, která je prostornější vzadu a výbavou opravdu ostudu nedělá. Spolehlivostí je na tom právě velmi dobře, teda např. podle hodnocení Světa Motorů.

Pokud Ti nevadí slabší motor, všemi deseti doporučuji VW Golf VI s klasickou atmosférou 1.4, která dobře snáší i LPG(i tak bych dal přednost co nejlepšímu výrobci). Ten motor není pro dynamické svezení ani náhodou, ale udržuje spotřebu v rozumné mezi a nekarbonuje se.

Jinak ve městě se mi nejlépe jezdí s automatem. Je to úplně jiná úroveň komfortu a zejména se sníží únava pokud celý den někam musíš popojíždět. Jenže automat v ojetině, to je loterie...
reagovať
Jakub_T.
počet príspevkov3
dátum registrácie17.04.2018
Streda 18.04.2018 15:13, Děkuji
Ano i ne jak jsem psal, výbavu jsem ochoten oželil, ale ne na ruční stahování okének apod...
Auto bych chtěl vyměnit z několika důvodu. Spotřeba (v zimě 12, v létě 9) po okreskach se dostanu i na 7,5, ale to se musím dost snažit:) r.v. 2004, najeto 195000km, spotřeba oleje... To vše je v pořádku, nic méně bych chtěl auto prodat dokud má nějakou cenu. Nacpat do toho plyn? To je otázka... Pokud budu muset něco přihodit ze svého 20000, tak budiž, ale moc nezbyde na prvotní servis.
Ta laguna iii vypadá solidně, jen se zeptám, co je to GPL ? (Asi ne LPG, ale pozpátku ) Děkuji za rady
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Streda 18.04.2018 17:41, RE: Děkuji
citácia:
reakce na: Jakub_T., 18.04.2018 15:13 (Ano i ne jak jsem psal, vý ...)


GPL je francouzsky a italsky LPG - gaz de pétrole liquéfié, respektive gas di petrolio liquefatti.
reagovať
Bobczech
počet príspevkov1
dátum registrácie18.04.2018
Streda 18.04.2018 19:12, RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
reakce na: Jakub_T., 17.04.2018 20:42 (Ahoj, už jsem podobné téma naš ...)


Zcela jsem také nepochopil co chceš?Ale pokud scháníš slušné auto za rozumné peníze s dostatečným výkonem? spolehlivé s rozumnými servisními náklady tak Ti mohu doporučit Skoda Octavia 2l 85 kw combi od roku myslim 2001 vybavy ambiente s 85 kw.Přestavíš to za 20000 kč a budeš jezdit 560 kč za 460 km když budeš jezdit brzda plyn.Mám vyzkoušeno.Jede i 200km hod.
Tdi 1,6 az 1,9 jsou v prde.i.Jeee to dostanu ted čočku od naftaru-tdickaru
NA KRÁTKÉ VZDÁLENOSTI DO 10 KM SE tI TO ALE NEVYPLATÍ PROTOŽE PŘEPÍNA NA lpg PO 5 KM DLE NASTAVENÍ-.
francouze neber ani zadarmo pokud by mněl bejt v týhle cenový relaci dejme tomu 40000 -70000kč
nebo to nebude fakt dobrej kousek od známýho kterýmu věříš.
Jinak upřímně s Tvejma kilometrama to neřeš a nech si pažouta.
Každej benzín Ti prvních pět km bere 20-30 l.Dle teploty
reagovať
Jakub_T.
počet príspevkov3
dátum registrácie17.04.2018
Streda 18.04.2018 21:00, RE: RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
reakce na: Bobczech, 18.04.2018 19:12 (Zcela jsem také nepochopil co ...)


Tak bacha, měl jsem Audi A3 1.9 81kw a max. spokojenost spotřeba 5.5 max. a jelo to :) ale taky už to byla starší dáma. Já bych ani neřešil spotřebu na ty popojizdky. Jde mi o to abych stáhl spotřebu na ty dovolený. Když jsme jeli do Alp, tak jsem 3x tankoval, znamej s naftakem to ujel na jednu nádrž. Já 9.5 on 4.5 . Myslím že to LPG je pro mě jak stvořený... Popojizdky na benzín, když pojedu dál, tak na plyn. Naftaka bych zrujnoval tema krátkýma trasama. :( Octavia má u mě velký minusy. Drahá, stará, int. od favorita nezměněn a nekomfortní. Ceny jsou vážně šílený vzhledem ke stáří a výbavě. Proto jsem šel tehdy do Peugeota. Nějak jsem se vzhlidl v té Laguně :) Případně měnit nebudu a taky preziju (a ušetřím) :)
PS: myslíš že bych to za víc neprodal? Já počítal tak 85000,-min. pod to bych ani nešel.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 19.04.2018 08:26, RE: RE: RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
reakce na: Jakub_T., 18.04.2018 21:00 (Tak bacha, měl jsem Audi A3 1. ...)


Ta vidina jezdit na plyn jenom na dovolenou je podle mě trochu mimo mísu.. Protože dojezd na plyn je obvykle ještě kratší než na benzín - závisí na nádrži. A zacpat si velkej kufr kvůli 2 dovoleným ročně obrovskou nádrží nedává smysl...
Za mě: nechat pažouta a na dovolenou si buď něco půjčit, nebo prostě jezdit pomalejc.Ta spotřeba odpovídá dálničnímu tempu tak 140-150kmh...
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Štvrtok 19.04.2018 12:00, RE: RE: RE: Jaký velký vůz na krátké vzdálenosti - lpg+slušná výbava?
citácia:
...Když jsme jeli do Alp, tak jsem 3x tankoval, znamej s naftakem to ujel na jednu nádrž. Já 9.5 on 4.5 . Myslím že to LPG je pro mě jak stvořený...
PS: myslíš že bych to za víc neprodal? Já počítal tak 85000,-min. pod to bych ani nešel.


Myslím, že trochu kecáš, žádný nafťák při dálničním tempu nejede za 4.5 ... a pokud jste se vlekli, pak tvá spotřeba je nesmyslně vysoká.

Čtrnáct let starou benzínovou 2.2 neprodáš za 85 ani omylem, pokud to není výstavní a špičkově servisovaný kus.

Kup si naftu bez filtru (třeba do roku cca 2008 dvoulitr dci v laguně, dokonce je i bez řemenu) a nemusíš řešit nesmysly s úsporou pár korun za plyn (která ani nemusí nastat, neuvedl jsi celkový roční nájezd).
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.