0
späť
 

diskuze k tématu: Honda civic rv.96-2001

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, technické dotazy, automobilky, japonská vozidla
Raad
počet príspevkov6
dátum registrácie01.09.2017
Utorok 19.09.2017 11:37, Honda civic rv.96-2001
Zdravím,
Vyplatí se ještě v dnešní době koupit starší a ojetou hodnu civic-dejme tomu od roku 96-2000,2001.
Hledám a jenom vůbec najít verzi s 1.5 motorem je dosti obtížné.Ovšem hodně lidí mi ji stále doporučuje.
Jediný slušne vypadající kousek jsem našel zde - https://auto.bazos.cz/inzerat/78710121/Honda-Civic-MB2-14-66kw--TOP-STAV-.php
Nevěděl by někdo rok výroby výše zmíněného auta,stojí za ty peníze?
Děkuji za odpovědi.

reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 19.09.2017 11:59, RE: Honda civic rv.96-2001
Raad napísal:
Zdravím,Vyplatí se ještě v dnešní době koupit starší a ojetou hodnu civic-dejme tomu od roku 96-2000,2001.Hledám a jenom vůbec najít verzi s 1.5 motorem je dosti obtížné.Ovšem hodně lidí mi ji stále doporučuje.Jediný slušne vypadající kousek jsem našel zde - https://auto.bazos.cz/inzerat/78710121/Honda-Civic-MB2-14-66kw--TOP-STAV-.php Nevěděl by někdo rok výroby výše zmíněného auta,stojí za ty peníze?Děkuji za odpovědi.


Podle předku je to tip po faceliftu. Tuším tedy 98+. Jestli šel předělat starý čumák na novější nevím. Auto má tu cenu spíš pro fandu a pro někoho, kdo ví co přesně kupuje. Největší nepřítel 6g civiců je koroze, na druhým místě uhnaný motory, který ačnou brát olej... Já osobně jsem po 6g civicu taky hodně pokukoval (hatchback/coupé), ale nakonec z toho sešlo.
Důvody: 1,5 nejde téměř sehnat, naprostá většina nabídky jsou domrtvený vytuzený auta, a za auta ve slušným stavu by si majitelé nejradějc nechali zaplatit zlatem a ledvinou...
Takže, pokud k civicům táhneš a je to auto skutečně v takovým stavu, jak popisuje majitel, může pro tebe tu cenu mít. Už jenom pokud ty advany jsou originál, tak je to tak čtvrtina ceny auta. Ale taky je potřeba si uvědomit, že na takhle starým autě, byť v top stavu může odejít kdykoliv cokoliv...
reagovať
Raad
počet príspevkov6
dátum registrácie01.09.2017
Utorok 19.09.2017 13:05, re
Ano, docela mě to k nim táhne, nejen vzhledově ale právě i kvůli motorům-které jak jsem se dočetl by měli být "nesmrtelné".Hledal jsem, právě ja kty říkáš 1.5 ovšem, to je bez úspěchu a toto byl jediný kus na který jsem narazil.Z hlediska koroze, je nutné ji garažovat?Aby to nedopadlo tak, že si to postavím před barák a za rok mi na tom budou kvést kytičky.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 19.09.2017 13:49, RE: re
Raad napísal:
Ano, docela mě to k nim táhne, nejen vzhledově ale právě i kvůli motorům-které jak jsem se dočetl by měli být "nesmrtelné".Hledal jsem, právě ja kty říkáš 1.5 ovšem, to je bez úspěchu a toto byl jediný kus na který jsem narazil.Z hlediska koroze, je nutné ji garažovat?Aby to nedopadlo tak, že si to postavím před barák a za rok mi na tom budou kvést kytičky.


Není to tak úplně o garážování - protože to moc nepomáhá... Chce to auto v zimě pravidelně mýt a zbavovat soli, před zimou ošetřit spodek... Mrkni na honda club. Je tam spousta informací, sem tam někdo prodává svoje auto - kluci se o to staraj většinou dobře.. Teď před zimou asi nebude nabídka nic moc, 6g si kluci kupují jako wintercar, aby svoje project cars schovali na zimu do garáže...
Nevím kolik peněz na auto máš, pokud tě to do 6g táhne, není to špatná volba. Určitě hledej kusy po faceliftu. Ale připrav se na to, že i když se o auto budeš příkladně starat, minimálně zadní lemy budeš muset jednou vyměnit...
Pro mě osobně tohle bylo rozhodující, i když jsem pro 6g byl rozhodnutej dlouho... Nakonec jsem vzal nereznoucí, bezpečnější, vybavenější, novější, ale taky míň nesmrtelnou a zábavnou Alfu 147...
reagovať
Raad
počet príspevkov6
dátum registrácie01.09.2017
Utorok 19.09.2017 15:27, re
Díky moc.
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Streda 20.09.2017 13:50, re
Takhle starýho japonce bych se nebál, je to poctivá a jednoduchá technika, já letos poslal do světa Toyotu Corollu z roku 96 a auto bylo stále v hezkém stavu, např. původní výfuk, bohužel pro rodinu nevhodná.
Cena v tom inzerátu je přemrštěná, navíc tuning, tomu bych se vyhnul.
Koukni na nějaký inzeráty v německu, určitě tam najdeš slušnej kousek.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.