0
späť
 

diskuze k tématu: Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Streda 17.10.2018 21:24, Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6
Zdravím všechny,
už jsem sem jednou psal, hledal jsem ideálně 7-mi místné auto, pro 4 členou rodinu a tchýně.. Došel jsem k tomu, že na všechny ostatní než nás 4 prdím, velké auto pro tolik lidí je prostě o dost víc peněz.
Takže jsem v tom nanovo, ale nějak jsem se rozhodl, že větší kombi bude stačit, ale s co největším kufrem, máme vždycky věcí jak kočovníci.. Nájezd tak 15-20k, město mimoměsto tak 60/40. A zrak mi padl bud Focus II v 1.6 benzínu, Megane 3 1,6 benzín, Opel Zafira, který mi přijde relativně malý a nebo mám nabídku od známého na pečlivě servisovanou Mazdu 6 2.0 D, s nájezdem lehce přes 150k, po FL, takže bez koroze..
Babo raď, dieslu se ve finále trochu bojím, ale ještě víc se bojím Mazdy, ne že by nebyla spolehlivá, ale když něco odejde, bude to za dost. Ale třeba mě někdo uklidní, že to není tak hrozné, v což vlastně tak nějak doufám.
Díky za tipy a postřehy.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1002
dátum registrácie23.04.2014
Štvrtok 18.10.2018 13:03, RE: Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6
citácia:
reakce na: Pampalini, 17.10.2018 21:24 (Zdravím všechny,už jsem sem je ...)


Měl jsem služební Zafiru B s 1,9 CDTi a v na konci roku 2015 jsem přesedlal na nový (ještě 3. generace) Mégane Grandtour 1,5 dCi. Občas mám možnost se projet o půl roku starším Méganem s benzínovou 1,6...
Moje srovnání je ovlivněno tím, že Zafiru jsem zdědil po kolegovi, který s ní jezdil jak se se služebním autem sluší a patří a tím, že nejsem příznivcem MPV.
Zafira i Mégane jsou podobně velká auta. Zafira nabídne více místa nad hlavou, Megouš zase příjemnější posez. V zafiře je takový prapodivný polododávkový posez jako na stoličce. Usazování malých dětí do sedaček půjde lépe do zafiry. Kufry mají podobnou velikost, to co zafira strácí půdorysně, dohání výškou.
Když porovnám naftové verze, tak zafira měla téměř totožný výkon, ale o půl litru větší objem, plnila Euro4, kdežto megouoš Euro6. Zafira měla citelně více síly, ale taky větší turboefekt a celé auto je mnohem hlučnější. Tlumiče jsou utažené, aby ukrotily vysokou kastli a pohodlí v autě moc není. FAP byl po 160tkm na poctivý repas, převodovka na vyhození... Dlouhodobou spotřebu jsem měl pod 7 litrů, najezdil jsem dost po městě.
Naproti tomu naftový megan je klidnější, motor je podstatně kultivovanější, v kabině panuje větší ticho. Auto má dlouhé kvalty, to sice sráží spotřebu na dálnici, ale je to otravné při popojíždění po městě. Jet např. 14kmh na dvojku je téměř nemožné... Díky menšímu objemu autu nad 140 kmh dochází dech, zafira zvládala na německých dálnicicích 160+... Oproti zafiře jde v autě vše zlehka, pedály, volant, řazení... Těmto prvkům taky chybí trocha zpěné vazby, ale co si pamatuju, zafira na tom nebyla o moc lépe... Dlouhodobá spotřeba okolo 5,5 litru s permanentně zaplou automatickou klimou, v zimě často frčí obě vyhřívané sedačky. To mě přivádí k tomu, že zafira příšerně topila. Neměla elektrický příhřev, takže auto začne topit až se ohřeje voda v motoru. Mégane oproti tomu aspoň trochu topí do pár minut...
Benzínový šestikvalt je v Méganu hůře odhlučněn, motoru chybí výkonová špička. Je prostě takový nemastný, neslaný. Výkonově stačí, na závodění to rozhodně stačí. Spotřebu mají kolegyně do 8 litrů. Musím ale podotknout, že jedna je začátečnice a druhá jezdí dost dynamicky a hlavně město.
Jak zafira, tak mégane mají dost ostré brzdy, je třeba si zvyknout. Co mě příjemně překvapilo, tak já mám na MEgoušovi po 72tkm brzdy kompletně původní...
Závěrem, jako auto pro 4 bych doporučil přecejenom něco většího. Mondeo, 407, C5...
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Štvrtok 18.10.2018 14:41, RE: Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6
Rozpočet je kolik? Na základě požadavků na prostor a levný provoz mi z toho vychází kombi střední třídy v benzínu, ideálně Mondeo 2.0. Je jich relativně hodně na výběr, uvnitř je obrovské a s dvoulitrem i spolehlivé, když už něco odejde tak se ND dají sehnat jednoduše a za slušné ceny, nedávno tu na něj byla pěkná recenze.
Megane, Focus fajn, ale Mondeo je prostorem jinde. Mazda po známým asi taky v pohodě, ale je to diesel a na 15k ročně mi to přijde zbytečné a pokud zazlobí nějaká naftová klasika, tak to na Japonce bude za víc, než třeba na Škodovku.
reagovať
Pampalini
počet príspevkov9
dátum registrácie07.10.2018
Štvrtok 18.10.2018 15:13, RE: RE: Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6
citácia:
reakce na: vavrisimo, 18.10.2018 14:41 (Rozpočet je kolik? Na základě ...)


Ahoj, díky za reakce. Rozpočet je max 150 k včetně vstupních nákladů, ale když to bude méně, budu rád. Co jsem koukal, Mondeo má velmi podobný kufr s Mazdou 6 wagon.
Ještě k té Mazdě, konkrétně je za 85k, po rozvodech a vstřikách, bez koroze, 160k najeto. Původně mi to přišlo jako bláznovství, jít do ní, hlavně kvůli naftě, pak se mi zalíbila, nicméně obava z údržby přetrvává, když odejde filtr pevných částic nebo něco takto nákladného (četl jsem, že cca 50k, čemuž nevím, jestli věřit), tak jí rovnou můžu odtlačit do garáže. Jak je to s díly a servisem takto po letech, kdy bych již čekal nižší ceny dílů, to jsem se nedočetl.
reagovať
vavrisimo
počet príspevkov178
dátum registrácie03.07.2013
Štvrtok 18.10.2018 17:39, RE: RE: RE: Auto pro rodinu - Focus 2, Megane 3, Opel Zafira, Mazda 6
Nevím no, sice je ta Mazda asi z prověřeného zdroje, ale kupovat si starý ojetý diesel na ježdění převážně po městě a podle všeho ještě s napjatým rozpočtem mi přijde... já bych do toho nešel. S těmi penězi bych bral klasiku, kterou jsi zmiňoval, benzínové atmo FoFo, Megane atd.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.