0
späť
 

diskuze k tématu: Audi Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, vše o spotřebě, technické dotazy, dovoz vozidel, ostatní, automobilky, německá vozidla
Duzurix
počet príspevkov3
dátum registrácie28.05.2018
Pondelok 28.05.2018 18:17, Audi Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
Ahoj,
poslední dobou silně uvažuji o koupi audi rs4 b7 rv2007. Jelikož ve svém okolí nemám nikoho kdo by mi odborněji dokázal poradit tak to zkusím tady.
Potřeboval bych vědět zdali to není absolutní skok do prázdna, nebo sebevražda pro normálního, pracujícího člověka. Jestli mě to auto nesežere i s ponožkami a jaké jsou zhruba roční náklady na provoz. Chápu že odpověď na dotaz ,,není to zbytečné?" je samozřejmě ANO. Ale jedná se o můj vysněný vůz a ceny už taky nejsou nějak extrémě astronomické. Není tu někdo kdo má osobní zkušenosti s tímto vozem? Není to už starej pekáč co se mi bude jen ,,srát"? Bylo mi řečeno, že atmosféry nejsou až tak poruchové a u novějších přeplňovaných motorů vyhoňených turbem už neseženu manuál.

V autech se zas tak odborně taky nevyznám tak nevím. Uvažoval jsem i nad s4 ale pak soused přitáhnul jednu rs z ndr a bylo jasno...ten zvuk je neskutečnej.

Pro úplnost jednalo by se o audi rs4 b7 avant
Rv kolem 06/07 309kw quattro 4.2 fsi.

Nebo pokud máte někdo ponětí o něčem levnějším/podobném tak si taky rád prohlédnu. Protože mě vážně nenapadá s čím toto auto srovnávat .
Nevýhody by pro mě byli asi jen pořizovací cena..cena brzd a pravděpododbně nasranej soused protože ty auta jsou celkem rare a nevim jak by se tvářil kdybych u sebe taky jednu zaparkoval.

Každopádně díky za rady a tipy.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Utorok 29.05.2018 09:07, RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: Duzurix, 28.05.2018 18:17 (Ahoj, poslední dobou silně uva ...)


Popravdě s ničím takovýmhle nemám zkušenost.
Je to sice atmosféra, ale s přímým vstřikem, z toho vyplývá určitá nižší trvanlivost motoru. Obecně u osmiválce počítej s vyššími náklady na servis a údržbu (než s běžnou konfekcí), u ostrých modelů to bude asi násobné.
Možná by se trochu hodilo, abys napsal, čím jezdíš teď a třeba ti někdo poradí o kolik náročnější bude starat se o tenhle superkombík...
reagovať
Duzurix
počet príspevkov3
dátum registrácie28.05.2018
Streda 30.05.2018 01:49, RE: RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: KoobaS, 29.05.2018 09:07 (Popravdě s ničím takovýmhle ne ...)


Díky za tip
V současné době mám pouze jediný vůz a to Peugeot 308 2k9 1.6 ... Takže by to bylo asi jako přesednout z rogala do raketoplánu.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Streda 30.05.2018 10:08, RE: RE: RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: Duzurix, 30.05.2018 01:49 (Díky za tip V současné do ...)


V tom případě bych ti doporučil takovej mezistupínek... Než koupíš RS4, tak si kup tu stejnou generaci 4ky s benzínem 1,8 turbo. Chvíli s tím žij, zjisti si kde a jak servisovat, udělej si konexe na vw/audi/koncern klubech a pak zjistíš, jestli jsi schopen RS4 zvládnout doma. Myslím, že náklady budou naprosto neporovnatelný s 1,6 v pažoutovi...
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Streda 30.05.2018 10:27, RE: RE: RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: Duzurix, 30.05.2018 01:49 (Díky za tip V současné do ...)


Ono bude i dost zalezet na rezimu provozu. Je to FSI motor, kterymu dlouhodobe nesvedci poklidne jizdy po meste, kdy se pak zanasi. Je potreba ho semtam protahnout. Jinak 4.2FSI povazuju za spolehlivou vec, i kdyz v RS4 je dost upraveny a muze mit svoje specifika...
Kazdopadne bych se toho moc nebal, RS4 celkem drzi cenu, takze pujde v nejhorsim (pokud treba zjistite, ze to neni nic pro Vas) prodat s celkem malou ztratou..
Zivot je moc kratkej na to ho travit v nudnym aute )))
reagovať
Gagarin_CCCP
počet príspevkov66
dátum registrácie02.01.2012
Štvrtok 31.05.2018 15:32, RE: RE: RE: RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: sheogorath, 30.05.2018 10:27 (Ono bude i dost zalezet na rez ...)


Jak pise kolega vyse....zivot je kratky na to travit ho v nudnem aute :)
Sam provozuji osmihrnec, ale zas v uplne jinem povoze, ale pokud jsi smiren s veeeelikou spotrebou, servisem atd.bez do toho.
Ale nez to koupis,urcite se vyplati s tim pred koupi zajet do audi servisu, nebo si sezen kontakt na nejakyho profigarazistu na audi v okoli koupe auta a nech to poradne prohlidnout,nez to koupis!
Jinak FSI - karbon, pravidelne menit olej, nejlepe 6-10 tis.km dle zatizeni. Jak tu nekdo psal,obcas to prohnat do cervenyho. Jinak by snad mohlo bejtcajk
reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Štvrtok 31.05.2018 17:29, RE: RE: RE: RE: RE: Rs4 b7 dobrý nebo špatný nebo šílený nebo jaký je to nápad?
citácia:
reakce na: Gagarin_CCCP, 31.05.2018 15:32 (Jak pise kolega vyse....zivot ...)


Tak moc to zrat nebude, podle spritmonitoru cca 13 prumer? Druha vec je, ze ze zacatku bude mit hodne tezkou nohu a bavit se
reagovať
Duzurix
počet príspevkov3
dátum registrácie28.05.2018
Štvrtok 31.05.2018 20:33, ;) diky
Pánové všem vám děkuji za tipy a rady. Koukal jsem na net a sehnat je např. u nás vypadá dost nadlidsky, ale tak to se asi dalo očekávat. Snad nejsou germáni nějaká šmelina. S koupí vozu v zahraničí nebo dovozem nemám vůbec zkušenosti, provozují nějaké servisy něco jako ,,asistovanou" prohlídku? Jako že by semnou borec vyrazil do Německa to omrknout. Dokázali by jste mi poradit ještě v tomto směru? Je potřeba být v pozoru před dovozem nebo si dávat větší pozor?
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Piatok 01.06.2018 08:30, RE: ;) diky
citácia:
reakce na: Duzurix, 31.05.2018 20:33 (Pánové všem vám děkuji za tipy ...)


Dovozem aut z Německa se u nás zabývá spousta firem. hádám, že velká část z nich bude zaměřená na koncerna rád a pomůže s prohlídkou v zahraničí. Ale stojí to peníze. Osobně bych hledal firmu, která má prokazatelné zkušenosti s dovozem sportovních a supersportovních vozů.

Jinak se chci zeptat kluků co myslí tím protáhnutím do červenýho... U přímovstřiku to přece nemá smysl? Tohle prohánění pavouků má přece za smysl to, že vstřiky nepřímovstřikových motorů jsou vstřiky před sacíma ventilama a pořádnou dávkou benzínu spláchnou karbon ze sacích ventilů. Když přímovstřik stříká rovnou do válce tak přece nic neočistí...
reagovať
Gagarin_CCCP
počet príspevkov66
dátum registrácie02.01.2012
Nedela 03.06.2018 12:26, RE: RE: ;) diky
citácia:
reakce na: KoobaS, 01.06.2018 08:30 (Dovozem aut z Německa se u nás ...)


Ano,mas pravdu, ze u neprimeho vstriku benzin cisti (oplachuje)vrchni stranu ventilu,ovsem karbon se nevytvari jen tam. Co je u primeho vstriku horsi, vytvari se v komore a na/pod pistnima krouzkama a po nejake vrstve zamezi jejich pruznosti a zacne dochazet ke ztrate komprese, nebo vydirani steny valce. Pod plnym dojde k velkemu zvyseni teploty v komore,karbon se zapece, popraska, odpadne a v optimalnim pripade vylitne se splodinama ven. Nejlepsi je predejit zakarbonovani pravidelnou vymenou oleje po cca 10tis. A mozna nejaka aditiva?
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1008
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 04.06.2018 09:15, RE: RE: RE: ;) diky
citácia:
reakce na: Gagarin_CCCP, 03.06.2018 12:26 (Ano,mas pravdu, ze u neprimeho ...)


Díky za doplnění znalostí.
Myslím, že pravidelná výměna oleje a kvalitní palivo jsou nejlepší prevencí...
Máme teď na firmě jeden benzínovej trubropřímovstřik, tak jsem zvědav na životnost. Cca před měsícem jsem se zbavil přímovstřikové zafiry B... Auto šlo z firmy skoro zadarmo a motor bral po 250 000km spoustu oleje... A podle faktur co jsem viděl s tím motorem byla spousta problémů než jsem se na firmu dostal...
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému

podobné vozidlá v ponuke:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.