0
späť
 

diskuze k tématu: Henrieta Hornáčková: Stydím se za své auto

kategórie zaradenia témy:
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 28.07.2016 09:08, Muhehe
Dostala jsem smyk, ale nebyla to moje chyba....

To je něco, jako: "Promiň stromečku, ale já jsem troubila."
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Štvrtok 28.07.2016 18:40, RE: Muhehe
David V napísal:
Dostala jsem smyk, ale nebyla to moje chyba....To je něco, jako: "Promiň stromečku, ale já jsem troubila."


I rallye jezdci přiznávají, že toho na ledě s normálními pneumatikami mnoho nesvedou. A jestli je na silnici led, je to chyba silničářů, kteří ji neošetřili:)
známý, mimochodem velmi schopný řidič, vyletěl z cesty díky prasklému kanálu, který vytekl na cestu a zmrznul...
jednou jsem sjížděl u Buchlovic do jedné prdele s kolegou a směju se, když vidím auto v příkopě, říkám, co dělal? a najednou jsem pochopil. kočíčí hlavy, namrzlé. kolega jel rychlostí asi 10 km za hodinu, s quattrem, točil volantem zběsile na opačnou stranu ale nebylo to vůbec nic platné, auto se prostě pomaličku sunulo do příkopu...
reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Štvrtok 28.07.2016 19:59, RE: Muhehe
David V napísal:
Dostala jsem smyk, ale nebyla to moje chyba....To je něco, jako: "Promiň stromečku, ale já jsem troubila."


já dostal 3 smyky....přiznávám,že všechny byly má řidičská chyba a bylo jen štěstí,že nebyl v protisměru nikdo jiný...smyk je vždy chyba řidiče...auto samo smyk nedostane,když pojede pomalu

1 s zadokolkou při odlehčení plynového pedálu při vyjíždění do kopce a následné snaze se opět rozjet...(led na podkladu)...krásné kolečko a hned se jelo dál :) (stará S120L) :))

další 2 už na předokolkách 2hej přetáčivej smyk pravotočivá na čerstvém sněhu - prostě jsem najel jak za sucha 70-80km/h a už to šlo do hodin...demence mládí...sklouznutí po zadku do driftu a srovnání nějak instiktivně kontrováním...

3tí,levotočivá ostrá,při vjíždění do zalomení se to utrhlo,naštěstí vykontrované...

od té doby mám respekt k zatáčkám a rychlosti :)
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Štvrtok 28.07.2016 21:52, Smyk
Já dostal smyk (no smyk, spíš jsem se prostě sunul) na zcela neočekávaném náledí. Bez ABS bych to narval do auta před sebou, naštěstí nejelo nic proti. Zastavil jsem asi až po pátém autě (nulová adheze) a zařadil se. Počáteční rychlost brzdění byla 30 km/h. Byla tam kolona u nehody...
reagovať
Zvirak
počet príspevkov459
dátum registrácie09.09.2012
Štvrtok 28.07.2016 21:56, .
vyhláška hovoří jasně. Má přizpůsobit jízdu povaze a stavu vozovky. Tečka. Prej, že to nebyla její chyba.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 28.07.2016 22:05, Smyk
Naozaj nie vzdy je chyba sofera, ked dostane smyk. Ja som uz tiez dostal par smykov. Asi najnebezpecnejsi bol, ked som isiel na aute, kde brzdila iba prava strana. Asi si viete predstavit, co sa vtedy odohralo. Vtedy som o tom ale nepremyslal, Raz som ale isiel po ceste, ktora nebola vobec odhrnuta, a boli na nej kolaje. Normalne som isiel asi 10 km/h, ked som sa zrazu pretocil o 90 stupnov. Pravdepodobne tam boli kolaje primrznute a ja som vysiel na ich bok (mal som o nieco sirsie pneu). Nastastie ziadny problem, stacila rucna, pridat trochu plynu a otocit volantom, a predok sa vratil naspat. Tiez rad spominam na Namestovo na orave, kde je pri jednej krcme dost strma cesta. Vzdy, ked je tuha zima, ktora cestarov zatial vzdy prekvapila, tak par jednoduchsich ludi sa snazi tuto cestu zist (aj ked je tam vela obchadzok). Auto sa tam ale zmeni na sanky, a potom vidite auta naukladane v krikoch pod cestou :) Zaujimavy adrenalinovy sport.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Štvrtok 28.07.2016 22:09, RE: .
Zvirak napísal:
vyhláška hovoří jasně. Má přizpůsobit jízdu povaze a stavu vozovky. Tečka. Prej, že to nebyla její chyba.

Ano, zakon to hovori. Viete si totiz predstavit policajta, ktory by pri nezavinenom smyku vyhladal spravcu cesty a dal mu pokutu? Oplatilo by sa mu to? A peniaze by vytlkol mozno pred sudom. Je lepsie to vytlct od oveciek...
Neviem ako u vas, ale na slovensku je tiez zakon, ze vam policajt nie je povinny dokladovat, ze ste prekrocili rychlost. Az potom, ked neuznate svoju vinu, a on vam vezme vodicak, na sude to musi ukazat. Kolki sa tam ale dostanu? Kazdy radsej zaplati, nech ma pokoj.
Nechapem, ako sa niekto moze v tejto dobe pri tychto malichernostiach ohanat nejakymi zakonmy. Najme ked ich nikto nedodrziava...

reagovať
kamil321
počet príspevkov70
dátum registrácie19.01.2012
Štvrtok 28.07.2016 22:43, Dva smyky
první, když poklopy na mostě od odtokových kanálů někdo ukradnul a pneumatiky se prorazily od zejících děr tak, že jsem letěl do protisměru a naštěstí tam jednak nic nejelo a jednak tam byla odbočka, druhý smyk, když jsem jel na sněhu s prázdnou dodávkou a najednou ve vesnici v třicítce koukám, že mne předjíždí zadek auta, divný pocit, dodnes nechápu jak jsem to srovnal a zaparkoval mezi barákama:) Od doby, kdy jsem v zimě začal sjíždět z kopce dolů a nic se s tím nedalo dělat, protože to auta přede mnou ujela na led, si dávám na zimu opravdu velký pozor.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Štvrtok 28.07.2016 23:55, sadf asdf asdf afsd
Já v cca 20 letech, první zima v autě, na rovném přehledném úseku, jel jsem asi 70, nebrzdil, neřadil, nepřidával plyn, ustálená rychlost, auto se z ničehožnic začalo točit, dodneška si neumím vysvětlilt, čím to bylo. Sněžilo a nebylo to prohrnutý, ale ta rychlost nebyla nic extra.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 29.07.2016 06:03, RE: sadf asdf asdf afsd
Reno napísal:
Já v cca 20 letech, první zima v autě, na rovném přehledném úseku, jel jsem asi 70, nebrzdil, neřadil, nepřidával plyn, ustálená rychlost, auto se z ničehožnic začalo točit, dodneška si neumím vysvětlilt, čím to bylo. Sněžilo a nebylo to prohrnutý, ale ta rychlost nebyla nic extra.


Jednoznačně přeci chyba auta, ne?
PS: asi těch 70 bylo moc. Takže kde je chyba?

K tomu nahoře: smyk a je VŽDY vina řidiče, a to i v případě, že mu nebrzdí půl auta. Měl si ho před jízdou zkontrolovat.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 29.07.2016 07:11, Jrttg hhgtzz jzhuu
Mas recht. Nebylo to Subaru:)
reagovať
David V
počet príspevkov2054
dátum registrácie16.05.2007
Piatok 29.07.2016 07:22, Odpovědnost řidiče
Pánové, definujte prosím rychlost, do které nejste podle Vás zodpovědní za svůj smyk.
Tady se nepsalo o ničem extra, jako ukradené kanály, což už je primární příčina nehody a ne až následný smyk. Tady se psalo o ledě na silnici, a ten musí prostě ošéfovat řidič.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1232
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 29.07.2016 12:59, RE: Jrttg hhgtzz jzhuu
Reno napísal:
Mas recht. Nebylo to Subaru:)


Když nemáš argumenty, tak plácáš aspoň nesmysly.
reagovať
Citroenak
počet príspevkov724
dátum registrácie13.04.2012
Piatok 29.07.2016 16:20, Zodpovednost za smyk
Podla mna je to to iste, ako ked clovek ide po ceste, a na ceste je mala kaluz vody. Ja cez tu kaluz prebehnem, a v jej strede nastane obrovska rana, preseknuta guma a ohnuty elektron. Bola to moja chyba, ze som nevidel na dno tej kaluze? Taktiez je moja chyba, ked sa na ceste zrazu zjavi cisty lad, ja idem 10 a dostanem smyk, pretoze si niekto nespravil pracu a neposypal to? Uznavam, ze co sa tyka udrzby ciest, neda sa to osetrit vzdy vsade, ale to nemeni nic na tom, ze to nebola moja chyba. Ja som isiel 10 po snehu, a zrazu tam bol lad.
Co sa ale tyka tychto smykov, tak je zbytocne sa o nich hadat, pretoze pri nich skoda v drvivej vacsine pripadov nenastane=> nebudete volat policajta, ktory vam povie, ze ste neprisposobili rychlost stavu a povahe vozovky. A pri vyssych rychlostiach uz sa to na tu rychlost zvalit da.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Piatok 29.07.2016 18:40, smyk v 10
Kaluž s ukrytým kanálem bez poklopu mi připadá jako hodně velká anomálie, přesto odhaduju, že případné škody bude hradit správce komunikace.

Smyk v 10 km/h snad ani není možný.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Sobota 30.07.2016 12:22, RE: Jrttg hhgtzz jzhuu
Zdeny60 napísal:
Reno napísal:
Mas recht. Nebylo to Subaru:)
Když nemáš argumenty, tak plácáš aspoň nesmysly.


Když srazíš zvěř, je to tvoje chyba? Určitě. Nepřizpůsobil jsi rychlost. Možná bychom měli jezdit maximálně dvacítkou za všech okolností.

reagovať
stréc od piva
počet príspevkov652
dátum registrácie23.11.2007
Sobota 30.07.2016 18:29, RE: Jrttg hhgtzz jzhuu
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Reno napísal:
Mas recht. Nebylo to Subaru:)
Když nemáš argumenty, tak plácáš aspoň nesmysly.
Když srazíš zvěř, je to tvoje chyba? Určitě. Nepřizpůsobil jsi rychlost. Možná bychom měli jezdit maximálně dvacítkou za všech okolností.


zkušený řidič zvěř srazí,ten kdo nemá chladnou hlavu a reflexy cukne instivkitně volantem a někoho v protisměru třeba kvuli zajícovi zabije
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Nedela 31.07.2016 12:39, RE: Jrttg hhgtzz jzhuu
stréc od piva napísal:
Reno napísal:
Zdeny60 napísal:
Reno napísal:
Mas recht. Nebylo to Subaru:)
Když nemáš argumenty, tak plácáš aspoň nesmysly.
Když srazíš zvěř, je to tvoje chyba? Určitě. Nepřizpůsobil jsi rychlost. Možná bychom měli jezdit maximálně dvacítkou za všech okolností.
zkušený řidič zvěř srazí,ten kdo nemá chladnou hlavu a reflexy cukne instivkitně volantem a někoho v protisměru třeba kvuli zajícovi zabije


To jsi mně pobavil. Zvěř nechodí ve dne, ale v noci a to je většinou nulový provoz. Takže ten scénář není moc reálný. Navíc většina lidí instiktivně strhne auto tam, kam jim nehrozí nebezpečí, proto je místo spolujezdce tak nebezpečné. A že bys "instiktivně" strhnul auto proti druhému autu
reagovať
Zvirak
počet príspevkov459
dátum registrácie09.09.2012
Nedela 31.07.2016 13:43, .
Reno, když bys jednou vyjel z Prahy, zjistil bys, že zvěř chodí přes silnici i ve dne..
reagovať
Pepe
počet príspevkov1133
dátum registrácie09.05.2007
Nedela 31.07.2016 14:20, RE: .
Zvirak napísal:
Reno, když bys jednou vyjel z Prahy, zjistil bys, že zvěř chodí přes silnici i ve dne..


Jakožto původem senochrup musím konstatovat, že pravdu nemáte ani jeden .
Zvěř chodí převážně za šera .

Ne, pravda je ta, že srážka hrozí hlavně za snížené viditelnosti (tma, šero) kdy zvíře vidíte opravdu až v kuželu světla, což už bývá často pozdě... A otázka srazit zvíře/strhnout řízení stranou je dost relativní. Ono trefit zajíce a prase je docela rozdíl
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.