0
späť
 

diskuze k tématu: Co možná nevíte o svém automobilu: Osvětlení, od acetylenových lamp po LED diody (3. díl)

kategórie zaradenia témy:
ivan2
počet príspevkov118
dátum registrácie11.11.2010
Štvrtok 08.01.2015 20:20, LEDky a potkávací
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?
reagovať
Petr S
počet príspevkov1250
dátum registrácie28.11.2008
Štvrtok 08.01.2015 21:40, Denní světla
Např. u Aurisu LED denní světla svítí i v noci s potkávacíma. Ale mám pocit, že ty LEDky slouží zároveň jako obrysová.

Podobně ve Versu stejná žárovka ve dne svítí jako denní svícení a v noci jako obrysové světlo. Nicméně v té žárovce jsou 2 vlákna. Jedno je asi použité ve dne a druhé v noci, asi mají různou intenzitu.

Takže pokud denní světlo slouží zároveň jako obrysové, tak asi může svítit i v noci.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1325
dátum registrácie09.10.2008
Sobota 10.01.2015 15:10, RE: LEDky a potkávací
ivan2 napísal:
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?


Takto je to udělané u naprosté většiny aut s denními LED světly instalovanými přímo výrobcem (mondeo, komplet Renault, atd.), předpokládám, že výrobci na to mají homologační výjimku zapsanou v TP. Jinak totiž pro denní světla platí legislativní pravidlo (prováděcí vyhláška), že denní světla mají zhasnout při zapnutí obrysových světel. Mimo to jsou tam rozepsány další podmínky jako minimální vzdálenost od vnějšího obrysu vozidla, od účinné plochy reflektoru, výška nad vozovkou atd.
reagovať
Abík
počet príspevkov93
dátum registrácie20.01.2009
Štvrtok 29.01.2015 20:02, RE: LEDky a potkávací
Pavlik napísal:
ivan2 napísal:
Mám takovej dojem, že mě u (4 roky starého) auta svítí od výroby potkávací světla spolu s diodama. Máte to někdo taky takhle?
Takto je to udělané u naprosté většiny aut s denními LED světly instalovanými přímo výrobcem (mondeo, komplet Renault, atd.), předpokládám, že výrobci na to mají homologační výjimku zapsanou v TP. Jinak totiž pro denní světla platí legislativní pravidlo (prováděcí vyhláška), že denní světla mají zhasnout při zapnutí obrysových světel. Mimo to jsou tam rozepsány další podmínky jako minimální vzdálenost od vnějšího obrysu vozidla, od účinné plochy reflektoru, výška nad vozovkou atd.


To není výjimka. Je to tak přímo dělané, LED světla mají instalovanou dvojí intenzitu svícení, denní a při rozsvícení hlavních světel sníží intenzitu světla a slouží jako obrysové. Někdy i trojí funkci s mlhovkami.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.